2015.03.27. 17:24

Egyetlen góllal nyert, így döntős a házigazda a Veszprém

Veszprém - Hihetetlen izgalmak után jutott a döntőbe a Veszprém a Zagreb ellen a SEHA-Ligában.

A sorozat négyes döntőjében is a hazaiak az esélyesek, azonban a Bajnokok Ligájában a kiváló Koldingot búcsúztató horvátokat nem szabad lebecsülni. Kövesse velünk élőben az elődöntő minden mozzanatát 20.15 órától.

Nagy meglepetésre az első elődöntőben a fehérorosz Meshkov Brest legyőzte a SEHA-Liga címvédőjét, a macedón Vardar Szkopjét. A Brest végig vezetve 32:28-ra győzött, így ismét bejutott a fináléba, ahogy tavaly is.

A második elődöntő résztvevői, a Zagreb és a Veszprém is már javában melegítenek.

Veszprém-Zagreb

25:24 (14:10)

Veszprém, 4500 néző. V.: Nachevski, Nikolov (macedónok). Veszprém: Alilovic - Iváncsik 5, Ilic 5 (2), Chema 5, Sulic 1, Nagy 1, Gulyás 2. Csere: Mikler (kapus), Terzic, Schuch, Marguc, Nilsson 2, Zeitz 2, Ruesga, Ugalde 1, Lékai 1. Edző: Carlos Ortega. PPD Zagreb:  Ivic - Horvat 4 (1), Stepancic 3, Brozovic 3, Valcic T., Kovacevic 3, Valcic J. 2. Csere: Stevanovic (kapus), Obranovic 3, Sprem 1, Sebetic, Pavlovic 2, Coric 2, Celica 1. Edző: Veselin Vujovic.

Kiállítások: 14, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.

A mérkőzés összefoglalója

Veszprém – Hihetetlen izgalmak között jutott döntőbe a kézilabda SEHA-ligában a Veszprém a Zagrab ellen péntek este a Veszprém Arénában.

Veszprém–Zagreb

Veszprém Aréna, 4500 néző. V.: Nachevski, Nikolov (macedónok). Veszprém: Alilovic – Gulyás 2, Nagy 1, CHEMA 5, Sulic 1, Ilic 5 (2), IVÁNCSIK 5. Csere: MIKLER (kapus), Terzic, Schuch, Marguc, Nilsson 2, Ruesga, Zeitz 2, Ugalde 1, Lékai 1. Edző: Carlos Ortega. PPD Zagreb: Ivic – HORVAT 4 (1), STEPANCIC 3, BROZOVIC 3, T. Valcic, Kovacevic 3, J. Valcic 2. Csere: Stevanovic (kapus), Obranovic 3, Sebetic, Susnja, Pavlovic 2, Coric 2, Sprem 1, Vuglac, Celica 1. Edző: Veselin Vujovic.
Kiállítások: 14, ill 10 perc.

A nap első meccsén, a macedón Vardar Szkopje és a belorusz Meskov Breszt elődöntőjében meglepetésre utóbbiak voltak jobbak (32:28), így ők vártak finálés ellenfelet.

Remekül kezdett a Veszprém, amely Iváncsik Gergő találatával, kiváló védekezés és gyors akciók után 4:1-re húzott el. A Zagreb mestere azonnal időt is kért. A második vendéggól csak a hetedik percben született meg, egyre keményebbé vált a küzdelem. Ilic után Sulic kapott kétperces kiállítást, 12. perc: 5:3. Nem sokkal később azonban a horvátok kerültek emberhátrányba és négyre nőtt a házigazdák előnye. Iváncsik Gergő a 17. percben megszerezte negyedik találatát, 9:5.

Rögtön jött a zágrábi válasz, majd nem sokkal később pedig az egyenlítés is. Stevanovic kapus remekül szállt be a meccsbe, védéseinek köszönhetően egalizált a PPD, Horvat hetese után 9:9 állt az eredményjelzőn. A folytatásban Nilsson után Gulyás helyezett a hálóba, a bakonyiak ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést és a szünetre háromgólos előnyt dolgoztak ki.

A horvát csapat nagyon elszánt volt és a folytatásban is igyekezett tapadni, de a Veszprém biztosan tartotta előnyét, 39. perc: 19:15.Vujovic edző ötgólos hátrányban kért időt, a 45. percben Ilic találatát követően 21:16 volt az állás.

Celica szépített, majd Coric volt eredményes. Nem sokkal később kettőre csökkent a hazaiak előnye, Ortega kikérte egyik idejét, 50. perc: 21:19.Ilic és Lékai kezdte el ismét növelni a különbséget. Változatos volt a küzdelem, most a horvátok dupláztak, megint két találat volt a hátrányuk. Schuch megkapta harmadik kétpercesét, piros lap.

A bakonyi közönség hangosan szurkolt, kellett is a biztatás a Veszprémnek, Horvat 23:22-re alakította az állást. Ilic hetesből nem hibázott. Stepancic talált be kétszer is, és egyenlített, 58. perc: 24:24.

Izgalmasnak ígérkezett a véghajrá. Chema volt magabiztos (25:24), de Nagy László két percet kapott. Mikler védett és a zágrábiaknak már nem volt válasza, nyert és döntős a Veszprém.

A finálét vasárnap 18 órakor rendezik.

A mérkőzés percről-percre

1. perc: Nagy kezdte a gólgyártást, 1:0.

2. perc: Eladott labda után Chema lódult meg, 2:0.

3. perc: Obranovic szerezte az első horvát találatot, 2:1.

4. perc: Sulic, majd egy szerzett labda után Iváncsik lőtt ziccert, 4:1.

5. perc: Időt kérnek a horvátok. Remek a hangulat, bár nincs teljesen telt ház.

6. perc: Obranovic biceg le a pályáról. Valcic T. törölte képen Chemát, aki ahogy illik el is esett. Két perces büntetést kap a horvát.

7. perc: Ritkán látható pillanat, Ilic veszített labdát, Kovacevic hozta közelebb csapatát, 4:2.

8. perc: Most a Veszprém adta el a labdát.

9. perc: Ilic kapott két perces büntetést. Terzic szerzett remek labdát, az indítás végén Iváncsik vette be Ivic  kapuját, 5:2.

10. perc: Marguc érkezett megkülönböztető mezben. Lejárt Ilic büntetése.

12. perc: Brozovic talált be, 5:3. Sulic kapott két percet. Az ellentámadásnál Susnját küldik ki két percre. Iváncsik már három gólos. Kicsit megrángatta Valcic T., s ő is a büntetés sorsára jut, 6:3.

14. perc: Gyors játékot követően Gulyás növelte először négyre a különbséget, 7:3. Szinte azonnal érkezik a válasz, Pavlovic vette be Alilovic kapuját, 7:4. Sebetic akadályozta Sulicot, két perc és hetes. A büntetőt Ilic biztosan értékesítette, 8:4.

16. perc: Horvat szokatlan helyről, átlövésből szépített, 8:5. Aztán eladott veszprémi labda után Alilovic fogta Horvat ziccerét. Az ellentámadás végén Iváncsik szerezte negyedik gólját, 9:5.

17. perc: Sulic második kiállítását kapta. Kezdi elveszteni a fejét. Valcic J. eredményes, 9:6. Kisebb káosz a veszprémi oldalon, amit Kovacevic használt ki, 9:7.

19. perc: Ilic lövését fogta Stevanovic kapus, aztán Coric használta ki, hogy nem rendeződött a veszprémi védelem, 9:8. Ortega mester időt kér.

21. perc: Horvat lőhetett hetest, és ezzel egyenlő, 9:9. Mikler érkezik a kapuba.

22. perc: Két nagy védés, előbb Mikler, majd Stevanovic védte Nagy ziccerét. Aztán Terzic bejátszása után Nilsson eredményes, 10:9.

25. perc: Pavlovic egyenlített, 10:10. Ide-oda pattogott a labda, végül Nilsson kaparintotta meg, 11:10.

26. perc: Gulyás második góljának örülhetett, 12:10.

28. perc: Iváncsik már öt gólos, 13:10.

30. perc: Zeitz lőtt bődületes nagy gólt, 14:10. Schuch kapott zárásként két percet.

Folytatódik a mérkőzés.

32. perc: Chema pattintott Stevanovic kapujába, 15:10.  Obranovic gyorsan reagált, 15:11.

33. perc: Újra Chema eredményes, 16:11. Szép kínai figura végén újra Obranovic, 16:12.

35. perc: Schuch kapott két percet, Obranovicot verte képen, a veszprémi beállónak ez már a második kiállítása.

36. perc: Chema lövése megpattant az egyik védőn, de így is a hálóban kötött ki, 17:12. Sprem váalszolt, 17:13.  Ugalde gyorsan válaszolt, 18:13.

38. perc: Brozovic kapott jó bejátszást, 18:14.

39. perc: Zeitz bombája után Valcic J. talált be, 19:15.

40. perc: Ilic megszerezte első akció gólját. Sokat kellett rá várni, 20:15. Zeitzot üti le Kovacevic, amiért két percet kap. Ilic nincs jó passzban, kihagyta a hetest, 20:15.

41. perc: Stepancic is feliratkozott a góllövők közé, 20:16.

45. perc: Ilic küzd nagyon és ennek meg is lett az eredménye, 21:16. Időt kérnek a horvátok.

46. perc: Celica lőtt szép gólt, 21:17. Lékai tört be, de lövését fogta Ivic.

49. perc: Coric faragott a Zagreb hátrányából, 21:18. Ezúttal Brozovic eredményes, 21:19. Időt kér Ortega mester, hiszen csapata kisebb hullámvölgybe került, tíz perc alatt csak két gólt szerzett, míg a túloldalon négyet lőttek a horvátok.

51. perc: Ilic negyedik gólját jegyezhettük fel, 22:19.

52. perc: Lékai góljával újra négyre hízott a különbség, 23:19.

53. perc: Horvat lövésével 23:20. Kovacevic ziccere után sajnos megint nagyon közel értek a horvátok, 23:21. Sőt, eladott veszprémi labda.

54. perc: Schuch megkapta harmadik két perces kiállítását. Piros lap.

55. perc: Horvat ejtette át Miklert, 23:22. Nagyon kell a veszprémi gól!

56. perc: Sulic lerántásért hetest kap a Veszprém, amit Ilic vág a kapuba, 24:22. Most a Zagreb kér időt!

57. perc: Nem tudja a Veszprém kivédekezni, Stepancic hatalmas átlövésével, 24:23. Nagy lövése ment mellé.

58. perc: Stepancic újra, 24:24. Bajban a Veszprém!

59. perc: Chema cikázott végig a horvát védőkön, 25:24. Elképesztő izgalmak. Nagyot küldik ki két percre.

60. perc: Mikler védett szenzációsat! Hat másodperccel a vége előtt Ortega mester időt kér. Vége: 25:24!

Nyilatkozatok

Veselin Vujovic: - Többször kerültünk négy-öt gólos hátrányba, de sikerült visszajönnünk. A végén ledolgoztuk a hátrányunkat, de a remek erőkből álló Veszprém végül egy góllal nyert. Sok sikert neki a döntőben.

Luka Sebetic: - Közel voltunk a Veszprémhez, egy percre sem adtuk fel. Mindent beleadtunk, de hiába egyenlítettünk. Remek mérkőzést játszottunk.

Carlos Ortega: - Az utolsó pillanatig hittünk a sikerben. Nagyon nehéz volt számunkra ez a mérkőzés, támadásban több fontos helyzetben is hibáztunk, végül az utolsó lehetőséggel tudtunk csak élni és megszerezni a győzelmet.

Iváncsik Gergő: - Jó mérkőzést láthattak a nézők. Keményen küzdött mindkét csapat. Erre készültünk egész héten. Amilyen jól indultunk az első félidőben, úgy akadozott a játékunk a második játékrészben.