2014.10.20. 11:05

Kissé váratlan vereségbe szaladtak bele a sümegiek

Az újonc Pénzügyőr otthonában szenvedett vereséget a Sümegi RE NB I-es férfi röplabda együttese.

Pénzügyőr–Sümegi RE 3:1 (18, 24, -22, 16)
Budapest, 300 néző. Sümegi RE: Dolgos, Szabó G., Soós, Lesznyik, Gőczi, Kaposi. Csere: Madár (liberó), Schildkraut, Pordán, Récsei, Nagy P., Varga. Edző: Markó Gábor.

A felvértezett házigazda nekiesett a vendégeknek. A Sümeg sokat hibázott, pontatlanul támadott, míg a Pénzügyőr összeszedetten, rendezetten röplabdázott és be is húzta az első játszmát. A folytatásban feljavult az SRE: a jó nyitás-fogadásokból kifolyólag a támadások is eredményesebbek lettek. A játszma végére azonban több nyitást elrontottak a vendégek, így megint a hazaiak örülhettek.

A harmadik felvonásban taktikusan, fegyelmezetten röplabdázott a Sümeg és gyorsan szépített. A negyedik etapban hiába szerzett jelentős előnyt a SRE (9:4), megtorpant, sorozatban kilenc pontot ajándékozott a Pénzügyőrnek és ezzel el is dőlt az összecsapás.

Markó Gábor: - Csak gratulálni tudok a Pénzügyőrnek, hazai pályán így kell játszani. Számunkra is ez a követendő példa.