2014.07.29. 12:50

Párosban Eb-arany

Moszkva, Balatonfüred - Az orosz fővárosban rendezték meg az U16-os korosztályos teniszezők Európa bajnokságát.

Novothny Ottó

A balatonfüredi Gálfi Dalma a wimbledoni junior versenyen párosban szerzett ezüstérmet, így motiváltan és esélyesként érkezett a vetélkedés helyszínére.

Egyéniben azonban apró sérülés akadályozta sikeres szereplését, így a legjobb nyolc között fel kellett adnia mérkőzését. Ebben a számban Stollár Fanny diadalmaskodott.

A magyar kettős (jobbra Gálfi Dalma) magabiztosan nyerte meg a teniszezők korosztályos Európa-bajnokságát Moszkvában

Párosban viszont a két magyar hölgy ellenállhatatlannak bizonyult, hiszen a döntőig magabiztosan meneteltek, ahol aztán házigazdák nagy reménységeit is magabiztosan (6:4, 6:3) győzték le. Érdekesség, hogy a korosztályos tenisz Európa bajnokságokon 1988-ban nyert utoljára magyar kettős, Stollárhoz hasonlóan duplázni a magyarok közül csak Temesvári Andreának sikerült, aki 1982-ben győzött egyéniben és párosban egyaránt.