2014.03.20. 10:25

A Pápa hősies küzdelem végén győzte le a Törökbálintot

Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság korábban elmaradt mérkőzését pótolták a pápai sportcsarnokban. A vendég, második helyen álló MTK Törökbálint a visszavágás reményével érkezett a negyedik helyezett Motac Concordia Pápa otthonába. Mindhiába.

Novothny Ottó

Pápa–Törökbálint 75:72 (20:25, 15:15, 22:12, 18:20)
Pápa, 300 néző. V.: Szalai, Benedek, Dombay.
Motax Concordia: Kálmán 2, Henrik 15/9, Ács 9, Vajda 5/3, Keresztes 12. Csere: Simon 9, Horváth A. 10, Jarosevits 8, Horváth K. 4, Rédei 1, Perger. Edző: Vajda Balázs.
MTK: Bódi 26/6, Wehner 19/9, Szarvas 10, Bihari 9, Baross 6. Csere: Hájer 2, Csempesz, Bíró, Spiriev, Fernengel, Mostbacher, Tóth. Edző: Molnár István.
Kipontozódott: Hájer 38. perc.
Kiállítva: Kálmán 4. perc.

A Pápa az egyetln csapat a mezőnyben, amely idegenben le tudta győzni az MTK együttesét. Ennek megfelelően ideges hangulatban kezdődött a mérkőzés, mindkét társulat bejelentkezett, majd a vendégek voltak a szorgalmasabbak, 2. perc, 4:7. Ráadásul a 4. percben Kálmánt a játékvezetők kiállították, ami érezhetően megzavarta a házigazdákat, 6. perc, 10:18. A vendéglátók futottak az eredmény után, de a Törökbálint túl jó csapatnak tűnt ahhoz, hogy engedje befogni magát. A folytatásban többször felzárkózott a Motax, amely hősiesen küzdött, de fordítani nem sikerült, 18. perc, 31:32.

A félidőben 35:40 állt a táblán. Szünet után viszont szinte azonnal sikerült, ami korábban hosszú percekig nem, 22. perc, 41:40. Óriási küzdelem alakult ki, egyik alakulat sem hagyta magát, ám a birkózásból a hazaiak jöttek ki jobban, 28. perc, 55:48. A Motax ezt követően taktikus játékkal tartotta öt-hat pontos előnyét, ám négy perccel a lefújás lőtt ráerősített, 69:59. Az MTK végső rohamot indított, de nem tudott fordítani.

Kálmán kiállítása után nagyszerűen küzdöttek a hazaiak, akik megérdemelten nyertek.

Vajda Balázs: – Úgy érzem egész éves teljesítményünkre most tettük fel a koronát és ha szombaton legyőzzük a Budafokot, akkor az alapszakaszt a harmadik helyen zárjuk.