2017.05.22. 08:37

Elmaradt a pápai bravúr a férfi kosárlabdázóknál

Békés, Pápa Hiába vezetett két negyeden át a Motax KC Pápa a Békés otthonában, végül három ponttal kikapott, és a 15-16. helyért játszhat a folytatásban a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Békés-Motax KC

72:69 (17:21, 15:13, 17:12, 23:23)

Békés, 300 néző. V.: Balogh, Vida, Herbay. Békés: Krstic 24/9, Nagy B. 12/6, Koma 20, Gluda 9, Kertész 4. Csere: Molnár 3, Zsiros, Nagy Cs. Edző: Balogh Béla. Motax KC Pápa: Hadnagy 5/3, Keresztes 14, Kálmán 25/9, Szanati 14/3, Keller 2. Csere: Schveighoffer 4, Horváth G. 2, Fülöp, Vajda B., Domján, Horváth A. 3/3. Edző: Vajda József.

Szép számú közönség előtt, jó hangulatban és kellemetlen forróságban kezdődött a mérkőzés, a Pápa remek támadásokat vezetve 13:9-re meglépett az 5. percre. Keresztes és Kálmán tarthatatlan volt, így 17:21-gyel ért véget az első negyed. Tovább folytatódott a precíz vendég játék, bár a játékvezetők nagyon sok hibát ítéltek a Motax ellen, de így is előnnyel vonulhattak a pápaiak a szünetre (42:44).

A hosszabb pihenőt követően a hazaiak főleg büntetőkből érték el kosaraikat (az egész mérkőzésen 34-et dobhattak, ami nagyon magas szám) és átvették a vezetést 49:46-ra. A pápaiak a hosszú út után egyre jobban fáradtak és a hatalmas meleg is nagyon sokat kivett belőlük (35. perc: 60:51). A vendégek hatalmas energiákat mozgósítottak és az utolsó percre felzárkóztak 69:68-ra. Sajnos a vége a Békésnek sikerült jobban.

Izgalmas, jó mérkőzésen a vendég csapat nem érdemelt vereséget.

Vajda József: - Gratulálok mindkét alakulatnak, jó mérkőzést vívtak. Az nagyon furcsa, hogy az ellenfél 34 büntetőt dobhattak. Hasonlóval pedig még nem is találkoztam, hogy a centerük, Koma csak a 35. percben kapta az első hibáját, pedig Keresztest fogta. Ez mindent elárul a találkozóról.