2014.12.14. 17:48

Világszínvonalú Mikler parádé

A negyvennyolc százalékkal védő Mikler Roland vezérletével továbbra is makulátlan mutatóval áll a SEHA-Liga élén az MKB-MVM Veszprém: a Metalurg Szkopje otthonában 27:22-re nyert a magyar bajnok.

Metalurg Szkopje-MKB-MVM Veszprém

22:27 (12:13)

Szkopje, 1500 néző. V.: Stojkovic, Nikolic (szerbek). Metalurg Szkopje:Mirevski - Oljeski, Mojsovski 4 (4), Mirkulovski 3, Dimovski 1, Vugrinec 7, Georgievski. Csere: Misovski (kapus), Markoski V., Markoski N. 1, Djukic 4, Taleski 1, Manaskov 1, Kukoski, Madjovski. Edző: Lino Cervar. MKB-MVM Veszprém: Mikler - Gulyás 1, Sulic 3, Schuch, Ilic 8 (5), Terzic, Ugalde. Csere: Alilovic (kapus), Zeitz 1, Chema 5, Marguc 2, Nagy 2, Nilsson 4, Iváncsik G. 1, Lékai, Ruesga. Edző: Carlos Ortega.

Kiállítások: 6, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 8/4, ill. 5/5,

1. perc: Vugrinec talált be, 1:0.

2. perc: Ilic válaszolt, 1:1.

4. perc: Hosszan támad a Metalurg, passzív a játék, de a játékvezetők egyelőre nem jeleznek. Miklernek megvan az első védése.

5. perc: Vezetést szerzett a Veszprém, Ilic passzából Sulic eredményes, 1:2.

6. perc: Mikler újra szépen hárított. Terzic harcolt ki hetest. Ilic, ahogy azt megszokhattuk, biztosan vágta a labdát a hálóba, 1:3.

8. perc: A vendégek közül Terzic kap két percet. Emberelőnyben a Metalurg. Mirkulovski azonnal ki is használta, hogy rés támadt a veszprémi védelmen, 2:3.

9. perc: Zeitz lövése csattant a kapufán. Marguc érkezett megkülönböztető mezben. Sulic harcolt ki hétméterest. Jön Ilic és persze nem hibázik, 2:4.

10. perc: Mikler hiába védett, hétmétereshez jut a Metalurg. Vugrinec fölé vágja.

12. perc: Mitrevski védett, indított, de Mikler újra védett. Zeitz veszítette el a labdát, gyors indulás után Vugrinec hozta közelebb csapatát, 3:4.

13. perc: Gulyás kanyarodott fel és óriási gólt szerzett, 3:5.

14. perc: Mikler hárított egy támadáson belül kétszer is. Gulyás is Mirevskibe vágta a labdát. Az ellentámadás végén Vugrinec eredményes, 4:5.

15. perc: A félidő derekán járunk, amikor Ilic megszerezte a negyedik gólját, 4:6.

16. perc: Újabb két percet kapott a Veszprém, ezúttal Schuchnak kell kényszerpihenőt tartania. Mirkulovski vette be Mikler kapuját emberelőnyből, 5:6.

17. perc: Emberhátrányban Ilic szerzett gólt, 5:7.

18. perc: Hetest kapott a Metalurg, Mojsoski élt a lehetőséggel, 6:7. Nagy László is a pályán.

19. perc: Sulicot hiába tépik, rángatják, így is a kapuban kötött ki a labdája, 6:8.

20. perc: Újabb hétméterest kap a Metalurg. Mojsovski ezt is belőtte, 7:8.

21. perc: Nagy lövését védte Mitrevski. Az egyenlítésért támadhat a Metalurg. Szerencsére Mikler a helyén.

23. perc: Chema cikázott be a macedón védők között a hatosig, ott pedig már nem hibázott, 7:9.

24. perc: Markoski N. egy kipattanóból eredményes, 8:9. Mitrevski védett, majd Nagy kapott két perces kiállítást.

25. perc: Vugrinec tört be és egyenlített, 9:9. Nilsson lőtt kapufát. Vezet a Szkopje, Mirkulovski vette vissza csapatának a vezetést, 10:9.

26. perc: Azonnal időt kért a Veszprém. Georgievski ziccerét fogta Mikler. Nagyon kellett ez a védés.

27. perc: Nagy egalizált, 10:10.

28. perc: Dimovski góljával ismét vezet a Metalurg, 11:10. Mikler újabb védése után Markovski N. kapott büntetést. Nilsson góljával ismét egyenlő, 11:11. Lino Cervar is időt kért.

29. perc: Eladott macedón labda után Chema lőtt az üres kapuba, 11:12.

30. perc: Dimovski harcolt ki hetest. Alilovic érkezik. Mojsovski az ő eszén is túljárt, 12:12. Időntúli hetest kapott Nagy, Misovski érkezik a kapuba. Ilic hibátlan, 12:13.

32. perc: Két gyors veszprémi góllal 12:15.

33. perc: Marguc duplájával 12:16. A Szkopje ebben a félidőben továbbra is gól nélküli.

34. perc: Terzic kapott két perces büntetést. Mirkulovskit ápolják hosszasan. Mojsovski hetesét Mikler védi.

35. perc: Mikler szenzációs, sorozatban a második hétméteresét fogta meg. Továbbra sincs macedón gól a második félidőben. Vészkapussal játszik a Veszprém, Mitrevski próbált betalálni saját térfeléről, Ugalde száguld vissza, de a lövés fölé szállt.

37. perc: Ilic lövését Mitrevski védte.

38. perc: Az öt perces gólcsendet Manaskov törte meg, 13:16. Veszprémi hétméteres, Ilic nem tud rontani, 13:17.

39. perc: Chema szerzett labdát, végig robogott vele a pályán és megszerezte harmadik találatát, 13:18.

41. perc: Megint emberhátrányban a Veszprém: Nagy ült le két percre. Hetest kap a Metalurg. Mikler lehúzta a rolót, Manaskov lövését is megfogta.

42. perc: Sulic harcolt ki büntetőt. Ilic újra és újra, 13:19. Djukic szépített, 14:19.

43. perc: Djukic szaladt el a szélen, Marguc megcibálta, amiért kiállítást kapott, ráadásul Djukic be is dobta a ziccert, 15:19.

44. perc: Mikler védése után Chema rohant végig a pályán, 15:20. Djukic harmadik góljának örülhetett, 16:20.

45. perc: Felgyorsultak az események. emberelőnyben a Veszprém, Chema pedig már öt gólos, 16:21.

46. perc: Nagy góljával már hat a különbség, 16:22.

47. perc: Kettős kiállítás: Schuch és Dimovski mehetett pihenni.

49. perc: Chema Sulic összjáték után utóbbi eredményes, 16:23.

50. perc: Vugrinec hozta közelebb csapatát, 17:23.

51. perc: Nilsson kapott jó bejátszását, 17:24. Hetest kapott a Szkopje. Mojsovski most belőtte, 18:24.

53. perc: Nilsson kapufája után jöhet a Szkopje.

54. perc: Djukic szép góljával 19:24. Zeitz megszerezte első gólját, 19:25.

55. perc: Kínai figura végén Vugrinec eredményes, 20:25.

56. perc: Nilsson egy kipattanót begyűjtve szerezte meg újabb gólját, 20:26.

58. perc: Vugrinec vette be Mikler kapuját, 21:26. Nilsson válaszolt azonnal, 21:27.

60. perc: Zeitz szerzett labdát, de Ruesga a ziccert belevágja a hazai kapusba. Taleski szerzi a meccs utolsó találatát, 22:27.