2014.09.05. 15:55

Közel volt a címvédés

Hatméteresekkel veszítette el a finálét a magyar válogatott a cukorbetegek futsal Európa-bajnokságán.

Nemzeti együttesünk Románia ellen lépett pályára az esemény pénteki fináléjában.

A Hevesi Tamás irányította együttes nagyot harcolt a héten, hiszen a nyitányon, épp a románok ellen, vereséget szenvedett. Az 5:2-re elveszített találkozót követően a mieinknek le kellett győzniük (vagy legalább döntetlenre végezniük) Szlovénia ellen ahhoz, hogy továbbjusson a csoportból. Ezzel nem is volt gond, a mérkőzést könnyedén (8:0) húzta be a magyar csapat.

A folytatásban jött a lengyelek elleni győztes (7:2) negyeddöntő, az elődöntőben pedig a horvátoknál bizonyultunk jobbnak (3:1). A fináléban visszavághattunk Romániának, a 24. percben Pinczés Balázs révén meg is szereztük a vezetést, ám ellenfelünk hét perccel később egyenlített. A rendes játékidőben nem született több gól, hatméteresekkel pedig 3:2-re ellenfelünk bizonyult jobbnak.

A bronzmeccsen Horvátország legyőzte Portugáliát.