2014.12.07. 10:55

Kosárlabda: nyert a Pápa, kikapott a Veszprém

A férfi kosárlabda NB I/B-ben húsz ponttal nyert a Pápa, a Veszprém viszont rangadót veszített.

Pápa-PVSK 101:81 (21:16, 33:19, 27:20, 20:26)
Pápa, 300 néző. V.: Horváth A., Magyari, Németh
S. Motax Concordia KC Pápa: Horváth A. 13/9, Hadnagy 15/3, Kutasi 23/12, Ács 15/3, Henrik 12/6. Csere: Vajda 6/3, Perger 3/3, Szanati 12, Perák 2, Pölöskei. Edző: Vajda József.
PVSK- Kronosz Kiadó: Kőhalmi 6/6, Krnjajski 8/3, Földes 12/3, Sértő 6, Somosfoki 13/3. Csere: Cukor 13, Delity 19/15, Budai-Sántha 3/3, Büki 1, Kiss, Csák. Edző: Czigler László.

Jól kezdett a hazai együttes, (5. perc: 15:5). Cserék után kicsit felzárkózott a Pécs, de még így is öt ponttal ment a Pápa. A második negyedben a hazai alakulat kiválóan támadott, Kutasi és Horváth A. hármasaival és Ács palánk alatti játékával tetemes előnyre tett szert (16. perc: 41:25). A félidőig tovább nőtt az eddig is jelentős különbség 54:35.

Szünet után maradt a két fél közti differencia, sőt a hazaiak még rátettek egy lapáttal. Vajda József a fiatalokat is pályára küldte, akik meghálálták a bizalmat (30. perc: 81:55). A záró felvonásban a pécsiek távoli dobásokkal közelebb kerültek a pápaiakhoz, de ekkorra már nem volt esélyük. Perger hármasával a Pápa a száz pontot is elérte, sőt eggyel meg is haladta.

Közönség szórakoztató mérkőzésen a rutinosabb hazaiak biztosan nyertek.

Vajda József: – Végre jól játszottunk. Reméljük, a formánkat tudjuk tartani.

SMAFC–Veszprém 63:55 (15:12, 15:21, 18:11, 15:11)
Sopron, 100 néző. V.: Esztergályos, Szalai, Németh.
SMAFC: Karácsonyi 13/3, Szabó, Balogh 16/3, Török 4, Csaplár-Nagy 13. Csere: Berneczei 7/3, Szlávik 5/3, Nagy G. 5/3, Jávor, Bálint, Herczeg. Edző: Barlai Tamás. HOYA Pannon Egyetem: Vertetics 16/6, Kováts, Kámán 21, Kelemen, Farkas 11/3. Csere: Nagy R. 3, Sipos, Gáll, Takács 4, Novák B., Oltárczy, Czakó. Edző: Petőfi Áron.

Hektikus, alacsony színvonalú első félidőt láthatott a nagyérdemű, ahol felváltva vezettek a csapatok (0:6, 18:14, 21:21, 25:33).

Szünet után gyorsan egyenlített a Sopron, majd néhány ponttal meg is előzte a gyengén, görcsösen kosárlabdázó vendégeket. Fej, fej mellett haladtak a felek (50:50, 52:53, 56:55), végül büntetőkkel a Sopron állva hagyta riválisát.

Gyenge támadójátéka miatt veszített a Veszprém.

Petőfi Áron: – Nagyon gyengén támadtunk és ezen a jövő hétig javítanunk kell.