2017.05.15. 08:58

Kézi NB I/B: négygólos hátrányból fordított a VKKFT

A Veszprémi KKFT nyerte a megyei rangadót a tartalékos Balatonfüredi KSE U23-as csapata ellen a férfi kézilabda NB I/B-ben.

VKKFT–BKSE U23 24:22 (9:11)

Veszprém, 150 néző. V.: Murvai-Buzogány, Szilvási. Veszprémi KKFT: Andorka – Szmetán 1, Lovas, Füleki 2, Heiczinger 8, Márton, Hári 5. Csere: Csiki (kapus), Éles B. 7 (1), Csirke, Végh, Vasvári G., Bonyhádi 1, Bándi, Tóth M., Kreisz. Edző: Pásztor István. Balatonfüredi KSE U23: Andó 1 – Vágner 1, Máthé 7, Németh 2, Szöllősi 1, Varga 4, Orbán 2. Csere: Sárosi 1, Deák 2 (2), Kis D. 1, Szűcs, Vajda. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.

Két remek góllal indította a megyei rangadót a Veszprém, de a Füred válasza sem késett sokat, Máthé és Németh A. egyenlített (5. perc: 2:2). Az első félidő derekáig felváltva vezettek a csapatok (7:6). A játékrész hátralévő részében viszont a Füred akarata érvényesült és egy 5:2-es szériával 11:9-re meglépett.

Szünet után is a balatoniak domináltak, az öt újabb füredi találatra megint csak két veszprémi reakciót jegyeztünk fel, így a 37. percre már 16:11-re vezettek Kárpáti Krisztián tanítványai.

Pásztor István időkérése láthatóan felrázta a VKSE-t, és Hári, majd Heiczinger duplájával újra nyílt volt a küzdelem (14:16).

Szöllősi Olivér találata sem lendített az egyre inkább megtorpanó füredieken, s a VKSE Éles vezérletével átvette a vezetést (52. perc: 20:18).

A hajrában Máthé Dominik rázta meg magát (20:20), aztán zsinórban három VKSE gól következett (23:20). A Füred mindent megtett az egyenlítésért, ám nem maradt ideje, ráadásul a 60. percben az addig is remeklő Heiczinger lezárta a csatát.