2015.03.23. 16:55

Küzdősport: érmek a magyar bajnokságról

Veszprém - Az ITF Taekwon-do Szövetség magyar bajnokságra 31 klubból 265 induló nevezett. A versenyen megyénk taekwon-do egyesületei is részt vettek.

Polgár Tibor

A Csopaki Hullámtörők TKD Klubból Szabó Noah gyermek fiú küzdelemben ezüstérmet, Gábor Bianka ifi lány küzdelemben, valamint Szabó Nimród serdülő fiú formagyakorlat versenyszámban bronzérmet szereztek. A Darazsak TKD Klubból Kántor Katalin ifjúsági lány formagyakorlat C kategóriában aranyérmet, Kovács Adrienn felnőtt női küzdelemben, mínusz 75 kg-ban ezüstöt, míg az ifi Vonyó Viktória C-s formagyakorlatban, valamint mínusz 50 kg-os küzdelemben is bronzérmet, gyermek C kategóriás formában pedig Szarapka Noémi harmadik helyezést szerzett. A Herendi Porcelán SK-ból Róka Norbert ifjúsági 1. danos formában és küzdelemben második, míg erőtörésben harmadik helyezést szerzett.

A Balatonalmádi Taekwon-do Klubból a felnőtteknél Bécsi Nikolett ismét tarolt: egyéniben mínusz 50 kg-os küzdelemben első, míg erőtörésben második helyezést szerzett. A Buday TKD Klubbal közös csapatban indulva küzdelemben, erőtörésben és formagyakorlatban első, speciáltechnikai törésben harmadik helyezést szerzett. Kiss András az ifik között mínusz 68 kg-os egyéni küzdelemben harmadik lett. A Balatonalmádi Mongúzok Taekwon-do SE csapatából a gyermekeknél ifj. Babicz Mihály formagyakorlatával aranyérmet, mínusz 33 kg-os küzdelemben bronzot szerzett, jutalmul hazavihette a legeredményesebb gyermek fiú versenyzőnek járó kupát is. Szolgai Bence serdülő formagyakorlat kategóriában, valamint Somogyi Boldizsár mínusz 43 kg-os küzdelemben ezüstérmet szereztek. Zuba Noémi serdülő formagyakorlatával a harmadik helyezést érdemelte ki.

A Balatonalmádi TKD, a Darazsak, valamint a Veszprémi Taekwon-do SE közös csapata
Fotó: Sisak Zsófia

A Padányi Taekwon-do Klubból Kovács Gergő lépett pástra, aki hosszú betegségéből felépülve okozott nagy meglepetést: C kategóriás serdülő egyéni formagyakorlat versenyszámban megszerezte az első helyezést. A Péti Sólymoknál a gyermekek közül Torma Salóme C kategóriás formában első, mínusz 30 kg-os küzdelemben második helyezést szerzett, így megkapta a legeredményesebb gyermek leány versenyzőnek járó kupát. Bartha Kornél plusz 48 kg-os küzdelemben aranyat szerzett, Enyingi Sára C kategóriás formában második lett, Pénzes Dominik pedig mínusz 28 kg-os küzdelemben bronzérmes. Enyingi Ádám a serdülő fiúknál B kategóriás formagyakorlatával szintén bronzérmes lett.

A Marathon TKE Várpalotai Vadak TKD Szakosztályából az ifiknél Simon Zoltán plusz 75 kg-os küzdelemben felállhatott a dobogó legmagasabb fokára. Kiss Georgina serdülő lány B kategóriás formagyakorlatban első, míg mínusz 42 kg-os küzdelemben második helyezést szerzett. Simon Anasztázia - szintén a serdülők között - A kategóriás formagyakorlatban, valamint mínusz 54 kg-os küzdelemben bronzérmet szerzett. Szabó Dávid a felnőttek között mínusz 63 kg-os súlycsoportban bronzérmet érdemelte ki.

A Veszprémi Taekwon-do SE-ből Mucsy Petra mindent vitt: az összes egyéni versenyszámát III. danos formagyakorlat, speciáltörés, erőtörés, mínusz 68 kg-os küzdelem megnyerte, és Sisak Zsófia edzőtársával, valamint a Sasok TKD-val közös csapatban erő- és speciáltörésben ezüstöt, küzdelemben bronzérmet szerzett. Sisak Zsófia egyéniben mínusz 56 kg-os küzdelemben és III. danos formában ezüstérmet szerzett. Palatin Zoltán az ifi fiúknál remekelt: mínusz 50 kg-os küzdelemben aranyat szerzett. Kerekes Balázs férfi III. danos formagyakorlatban a dobogó harmadik fokára állhatott fel.