2014.11.09. 15:47

Jobb volt a Bonyhád

Hazai pályán szenvedett vereséget a tavalyi bajnoktól a Motax Concordia KC Pápa NB I/B-s férfi kosárlabda-együttese.

Pápa–Bonyhád 71:95 (24:30, 9:24, 22:20, 19:21)
Pápa, 200 néző. V.: Sabáli, Szalai, Magyari. Motax Concordia KC: Horváth A. 4/3, Keresztes 13, Hadnagy 12/3, Kutasi 17/3, Henrik 5/3. Csere: Vajda 2, Szanati 5, Perger 2, Ács 7, Jarosevits 4, Draskovits. Edző: Vajda József. Bonyhád: Baki 12/3, Tömösváry 20/3, Hegedűs 17, Faragó 10/3, Illés 11/3. Csere: Gébert 11, Ruttkai 4, Pechár 3, Kovács 7. Edző: Morgen Frigyes.

Vendégvezetéssel kezdődött a találkozó (4. perc: 8:11), amit a pápaiak 19:19-nél kiegyenlítettek. A jól játszó Bonyhád azért megnyerte a negyedet. A folytatásban a hazai csapat 30:33-ig partiban volt, de onnan már csak a vendégekről szólt a játék. A Motax Concordia nem tudott a gyűrűbe találni, a Bonyhád viszont szebbnél szebb kosarakkal elhúzott (33:54).

A térfélcsere után a Pápa mindent megpróbált, szép támadásokkal fel is zárkózott (50:64 ). A Bonyhád újra kézbe vette az irányítást, és tartotta a félidei különbséget. Az utolsó negyed hasonlóan alakult az előzőhöz, a hazaiak több büntetőt hibáztak, végül a Bonyhád biztosan nyert.

A jó erőkből álló vendégcsapat megérdemelten nyert a pápaiak otthonában.

Vajda József: – Sajnos még kétszer nem tudtunk ugyanabban az összeállításban kiállni. Jövő héten a Ba-ja ellen hazai pályán javítani fogunk.