2014.11.26. 11:30

Izgalmas derbit nyert a KK Ajka

Az ajkaiak izgalmas körülmények között nyerték meg a férfi kézilabda NB II legutóbbi fordulójának Veszprém megyei rangadóját. A VESC megint nem kímélte ellenfelét.

Eredmények, férfiak: Le Belier KK Ajka–Bakonyerdő Pápa 26:22 (15:10). Ajka, 150 néző. V: Andorka, Szakasits. A legjobb lövők: Huszti 9, Bajnóczi 5, Majdanics 4, ill. Reizenger és Fébert 5-5.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hetesek: 3/1, ill. 2/2.

A megyei rangadót nagyszerűen kezdte a hazai csapat, a 12. percben 8:2 állt a táblán. A vendégek rendezték soraikat és a játékrész derekára felzárkóztak három gólra (12:9). A hajrára rákapcsoltak a vendéglátók, így megnyugtató előnnyel vonulhattak az öltözőbe. Fordulást követően a pápaiak percei következtek, remekül kihasználták a hazaiak hibáit és egy gólra felzárkóztak (18:17). Ezután állandósult az ajkaiak 1-2 gólos előnye, majd néhány izgalmas percet követően a hajrában dőlt el végleg a találkozó.

A veszprémiek negyvenhétszer találtak ellenfelük hálójába. Fotó: Penovác Károly

További eredmények: MKB-MVM Veszprém KC II–Szentgotthárd 27:29 (11:12). Veszprémi ESC–Hort SE 47:20 (20:8).

Az állás: 1. VESC 18 pont, 2. Ajka 16, ...6. Pápa 10, ...10. MKB-MVM II 4.

Nők: Veszprémi Egyetemi SC–SZESE Győr 27:31. Az állás: 1. VKLSE Győr 15, 2. Bük 14, ...5. VESC 10.