2015.01.09. 20:13

HOYA-Vasas: Langyos mérkőzésen kötelező veszprémi siker született

Farkas utoljára szerepelt veszprémi színekben, és bemutatkozott a két új szerzemény, Fekete és Szabó. Nehézkes meccsen biztos egyetemi siker (82:64) a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

HOYA-Vasas 82:64 (28:17, 14:21, 21:9, 19:12)
Veszprém, 200 néző.
HOYA Pannon Egyetem Veszprém: Kámán 30 (9), Farkas 18, Vertetics 13 (3), Novák P. 2, Sipos 6. Csere: Nagy R. 4, Novák B. 3 (3), Szabó 4, Fekete 2, Kováts, Gáll, Oltárczy. Megbízott edző: Mérész Csaba.
Vasas: Krivacsevics 18 (3), Bános 9, Tóth 12 (3), Kozma, Mészáros 7 (6). Csere: Markó, Solymosi 11 (9), Szántó 4, Kiss 2, Boros, Schweighoffer 1. Edző: Sárosi Bulcsú.

Kihagyott vendég büntetőkkel indult a bajnoki, majd Kámán szórta meg magát és a Veszprém pillanatok alatt jelentős előnyt harcolt ki (12:6, 18:6). Hazai cserék után a Vasas kissé közelebb férkőzött, de biztosan vezetett a HOYA.

A második negyedben váratlan fordulatként élték meg a jelenlévők, hogy a Vasas szép távoli dobásokkal két és fél perc alatt egalizált (28:28). A Veszprém nem pörgött a kellő hőfokon, langyos volt a meccs. Sőt, gyatra bakonyi védekezés után a fővárosiak szereztek vezetést (28:30). Farkas szerencsére nem hagyta annyiban a dolgot és három duplájával ismét az egyetemistáknál volt az előny (36:30). Rengeteg volt a hiba mindkét oldalon, de félidőre a Veszprém szerzett minimális előnyt (42:39).

Fordulás után valamivel jobban összpontosított a házigazda és ennek köszönhetően a 25. percre 52:43-ra alakult az állás. A Vasas láthatóan egyre jobban fáradt, a hazaiak pedig végre megtalálták a ritmust – Kámán és Farkas vezérletével 61:49-re módosult az eredmény.

Az utolsó felvonásban Kámán továbbra is jó formában kosarazott, de a többiek is igyekeztek felnőni hozzá, s a védekezés is összeállt, így az utolsó percekre szerencsére nem maradt izgalom (78:61, 82:64).

Mérész Csaba: - Jól kezdtünk, de kicsit belealudtunk a meccsbe, idény eleji formát mutattunk. A második félidőben magasabb sebességi fokozatra kapcsoltunk és végül megérdemelten nyertünk.