Három vereség férfi kézilabda NB I/B-ben

Az idei utolsó fordulót rendezték meg a férfi kézilabda NB I/B-ben, ahol nem sok babér termett a Veszprém megyei csapatoknak.

37:24 (19:10)

Tata, 150 néző. V.: Arnold, Kosztend. MKB-MVM Veszprém U23: Rózsavölgyi Fekete 4, Schmid 4, Sztárai 2, FÜZI 6, Pócz-Nagy 3, Varjú 1. Csere: Dávid 1, Szeitl 1, Tóth 1, Szücs 1, Karajsz, Csiki. Edző: Pinizsi Zoltán.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3.

A több sebből vérző veszprémi együttes csak percekre tudta megmutatni, egyelőre tompa oroszlánkörmeit a jóval esélyesebb Tata otthonában.

BKSE U23-Sz.batta

25:30 (13:14)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Bonifert, Oláh. Balatonfüredi KSE U23: Komendánt Bujtár 2, Pordán 1, Törteli 3, Nemes 2, GYŐRI 6, LESTÁL 5. Csere: Kiss (kapus), Deák, Vasvári, Bordács, Keresztes, Csépányi, NÉMETH 5, Gonzales 1, Kátai. Edző: György László.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 7/4, ill. 3/2.

Jól kezdtek a fürediek (8:4), de érthetetlenül megtorpantak (8:8). Újabb jó szériával ismét a hazaiak jutottak előnyhöz (13:10), de ezzel lezártnak tekintették a félidőt, nem úgy a vendégek, akik 4:0-ás rohammal az első rész végére megszerezték a vezetést. Szünet után 20:20-ig szorosan alakult az eredmény, majd egy újabb 4:0-ás szériával a Batta eldöntötte a két pont sorsát.

A piros mezes VBSK nagy szívvel küzdött a dobogós Dabas ellen, de nem tudott pontot menteni Fotó: Penovác Károly

Várpalota-Dabas

24:29 (12:14)

Várpalota, 250 néző. V.: Ágnecz, Sipos. Várpalotai Bányász SK: Lakatos T. Horváth B., Tolnai 4, MAZÁK 7, Szabó P. 1, BÁRDOS 6, GALAMBOS B. 3. Csere: SZÁSZ, Ubornyák P. (kapusok), Németh, Soha 1, Gáspár, Mecseki, Nagy A. Edző: Galambos Attila.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4.

A Dabas alaposan bekezdett (0:3), de utána felváltva estek a gólok a 18. percig. Palotai időkérés után a hazaiak zsinórban öt gólt szereztek és a félidő hajrájáig egy-egy góllal a VBSK vezetett. Ott viszont a Dabas emberelőnyben fordított. Szünet után sajnos a Várpalota nem találta a ritmust, gyenge védekezése miatt alaposan lemaradt. A hajrára visszajött a meccsbe a házigazda, de nem tudta utolérni ellenfelét és a végére alaposan elfáradva kapott ki.