2017.03.28. 18:40

Harminchat gól - A VESC fontos meccset nyert

Megyei körkép - A Veszprémi KKFT II és a Telekom II is megyei riválist győzött le a férfi NB II-es kézilabda-bajnokság legutóbbi körében. Az éllovas KK Ajka 36 gólig jutott. A hölgyeknél a VESC rangadót nyert.

Eredmények, férfiak: Veszprémi KKFT II-Bakonyerdő Pápa 36:27 (19: 11). Veszprém. V.: Földesi, Halász.

Várpalotai BSK- SZESE Győr II 35:27 (18:8). Várpalota, 300 néző. V.: Csányi, Zörgő.

Georgikon DSE- KK Ajka 31:36 (19:20). Keszthely, 100 néző. V.: Gadányi, Szabó. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2. A vendégek legjobb dobói: Bajnóczi 7 (2), Erőss 6, Vadkerti 5. A gyengébb első játékrész után feljavuló ajkaiak biztos győzelmet arattak
a harminc percig jól küzdő keszthelyiek ellen.

Korábban játszották: Telekom Veszprém II-Balatonfüredi KSE II 25:19 (12:11). Veszprém, 40 néző. V.: Ács, Tóbiás.

A bajnokság állása: 1. Le Belier KK Ajka 31 pont, 2. Tarján SE 26, 3. Várpalotai BSK 25, ...6. Telekom Veszprém II 18, 7. Balatonfüredi KSE II 18, 8. Veszprémi KKFT II 15, ...12. Bakonyerdő Pápa 7.

Nők: Körmendi DMTE- Bajnok DSE Nemesvámos 24:24 (12:11). Körmend. V.: Hardi, Őri.

A veszprémi hölgyek (a labdával Koronczai Loretta) nagy csatában tudtak nyerni a SZESE ellen Fotó: Penovác Károly

Veszprémi Egyetemi SC- SZESE Győr 32:31 (18:15). Veszprém. V.: Kaló, Mizsák. Hétméteresek: 3/0, ill. 7/4. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Azonos pontszámú közvetlen riválisok találkozóján sikerült a hazaiaknak otthon tartaniuk a három pontot. Sok hibával játszottak a csapatok, de a küzdelemre nem lehetett panasz. A hazaiak legeredményesebb játékosai: Ács 8, Regovics 5.

Erdélyi Tamás, a VESC edzője: - Elszántan készültünk a rivális elleni meccsre, de a nagy akarás miatt sokszor belehibáztunk. Az első félidőben 5 gólos vezetésnél kihagytunk három hetest, eldönthettük volna a meccset, ehelyett magunkra hoztuk az ellenfelet. Szerencsére akarattal, küzdelemmel végig bírtuk. Regovics jó játékkal tért vissza.

Tapolca VSE-Re-solute-Sárvári Kinizsi 20:30 (12:13). Tapolca. V.: Gyalog, Juhászné.

A bajnokság állása: 1. VKL SE Győr 29, ...4. Nemesvámos 21, ...8. VESC 12, ...12. Tapolca 0.