2017.02.26. 14:22

Foci NB I: a Honvéd vezet, csak egy veszprémi örülhetett

Hazai körkép - Gól nélküli döntetlent hozott a forduló rangadója a labdarúgó NB I-ben. A hétvége nyertese a Budapest Honvéd. Mutatjuk, hogy teljesítettek az exveszprémiek.

Nem bírt egymással a listavezető Videoton FC és a címvédő Ferencvárosi TC a futball élvonal 21. játéknapján. A Honvéd ezt köszönte és átvette a vezetést a tabellán.

Az MTK alsóházi derbit nyert, a paksiak ötöst lőttek a Mezőkövesdnek.

Fotó: MTI

Ami a veszprémi nevelésű játékosokat illeti, a Haladást erősítő Iszlai Bence és a DVTK-ban futballozó Novothny Soma vesztes csapat tagja volt. Előbbi 90 percet játszott, a nemrég betegséggel bajlódó csatárnak pedig 13 perc jutott csereként. Osváth Attila (DVSC) végigjátszotta a Honvéd elleni meccset, és szintén nem bonthatott pezsgőt, nagyobb öröm jutott viszont a Zachán Péternek, aki a 67. percben lépett pályára a Paksban.

Eredmények:

Haladás-Újpest 0:2 (0:1). Gólszerző: Perovic (13.), Szűcs (93.).

Budapest Honvéd-Debreceni VSC 1:0 (0:0). G.: Eppel (85.).

Diósgyőri VTK-MTK Budapest 2:3 (2:1). G.: Ramos (17.), Fülöp (42.), ill. Gera (6.), Kolomoiets (53.), Kanta (73.).

Paksi FC-Mezőkövesd 5:0 (4:0). G.: Szabó (19.), Gévay (26.), Kulcsár (31.), Papp (41.), Bartha (86.).

Vasas FC-Gyirmót FC 1:1 (0:1). G.: Király (80.), ill. Novák (25.).

FTC-Videoton FC 0:0.