2015.03.24. 11:20

Férfi kézilabda NB I/B - A Várpalota ledolgozta hátrányát

Újabb nagyszerű győzelmével már reális esélye van a bennmaradás kiharcolására a VBSK-nak a férfi kézilabda NB I/B-ben. A Balatonfüred és a Veszprém viszont kikapott.

VBSK-SZESE 32:28 (16:14)
Várpalota, 400 néző. V.: Altmár, Horváth.
Várpalotai Bányász SK: Lakatos – TOLNAI 9, Tokaji 3, SOHA 5, Szabó, MAZÁK 8, Gáspár 1. Csere: SZÁSZ (kapus), Vörös 2, Sechkk 1, Nagy 1, Németh 2. Edző: Kaló Sándor.
Kiállítások: 16, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/1.

Még 2:3-ra a győriek vezettek, aztán nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a lelkesen küzdő Várpalota és fordított. A második félidőben sem engedte ki kezéből a vezetést és nagyszerű közönsége előtt újabb fontos győzelmet szerzett, így már tizenegy pontos, vagyis ledolgozta hátrányát, s megkezdheti a lépegetést felfelé a tabellán.

Pécsi VSE-Veszprém U23 28:23 (15:10)
Pécs, 200 néző. V.: Natkai, Szalai.
Veszprém U23: Kisék M. – Fekete 3, Schmid, Sztárai 3, Szeitl 3, Pócz Nagy 2, Szűcs 1. Csere: Rózsavölgyi, Csiki (kapusok), Karajz 1, Marton 1, Márton 1, Molnár 2, Tomic, TÓTH 4, Dávid 2. Edző: Pinizsi Zoltán.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/0, ill. 3/2.

A várakozásokkal ellentétben visszafogottan kezdték a veszprémiek a mérkőzést, a Pécs pedig öt góllal elhúzott. Ez a különbség sajnos végig megmaradt a két csapat között, mert a Veszprém meghatározó játékosai gyenge napot fogtak ki és nem tudtak semmit hozzátenni a találkozóhoz.

BKSE U23–Tata 19:20 (10:11)
Balatonfüred, 200 néző. V.: Buza, Cseszregi.
BKSE U23: Kiss - Déber, Németh B. 4 (1), VASVÁRI, Ligetvári 1, Törteli, Lestál 1. Csere: BORBÉLY (kapus), GYŐRI 7, NEMES 4, Keresztes 2 (1), Vizi. Edző: Kárpáti Krisztián.
Kiállítások: 3/2, ill. 2/1.
Hétméteresek: 2, ill. 10 perc.

Rendkívül hullámzó játékkal rukkolt elő a hazai csapat: 0:2 után sikerült fordítania, de 3:6-ra megint a Tatánál volt az előny. A vendégek pontosabban értékesítették helyzeteiket (6:10).

Összekapta magát a Füred, s az utolsó kilenc percben érintetlen maradt a hálója, ám az egyenlítés így sem sikerült. Fordulás után is sokat hibázott a BKSE, ezt kihasználva ellépett a Tata (16:20). Utolsó nagy rohamot indítottak a hazaiak, ám végül az egyenlítésre már nem maradt idő.