2015.02.16. 10:45

A vereség dacára még mindig negyedik helyen áll a Veszprém

Az edzőváltás után sem tudott egyelőre magára találni a Hoya Pannon Egyetem Veszprém alakulata, amely most a MAFC II otthonában szenvedett vereséget. A fiaskó dacára még mindig negyedik helyen a csapat.

MAFC II.–Veszprém 78:72 (22:24, 21:12, 17:26, 18:10)
Budapest, 250 néző. Vezette: dr. Varga, Bátovszky, Vida. MAFC II.: Misek 20/12, Vittay 6/3, Tursics 17/3, Csapai 9, Timkó 14. Csere: Boldog 5/3, Papai 7/3, Dudás. Vezetőedző: Vavra András. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Nagy R. 11/6, Gáll 6/6, Novák P. 10, Fekete 4, Szabó 16. Csere: Oltárczy 9/9, Sipos 11/3, Kováts 5/3, Nagy G., Szeifert. Vezető-edző: Mérész Csaba.

Hullámzó játék alakult ki az első negyedben, előbb a hazaiak tettek szert némi előnyre (14:6), aztán megrázták magukat a vendégek, majd Gáll és Oltárczy triplájával nemcsak egyenlítettek, hanem a negyed végére a vezetést is megszerezték. Sajnos nem tartott sokáig ez az idilli állapot, pontos büntetőkkel fordított a MAFC II (29:27), aztán bosszantó hibák után újra sikerült elhúznia ellenfelétől a vendéglátónak (38:31).

A térfélcserét követően magára talált a Veszprém, és Szabó lepattanóival, illetve pontjaival ismét lehagyta a házigazdákat (48:49), sőt Oltárczy triplájával már négy pont volt a két együttes kö-zött (58:62). Az utolsó felvonásban néhány eladott labda és pontatlan dobás után ismét a MAFC II-nél volt az előny, és hiába igyekezett a vendégcsapat, a hajrában megremegtek a kezek, így nyerhető meccsen maradt alul a bakonyi társaság.

A vereség dacára még mindig negyedik helyen áll a Veszprém (Kováts Viktor)Fotó: Penovác Károly

Mérész Csaba: – Egy nyerhető ütközetet engedtünk ki a kezünkből. Megyünk tovább a megkezdett úton, hiszen a terveink nem változtak.
Az állás: 1. Bonyhád, 2. MTK Törökbálint, 3. Baja, 4. Hoya Pannon Egyetem Veszprém, 5. Motax Concordia KC Pápa.