2015.02.24. 14:40

Biztosan győzött a listavezető VESC és az üldöző Ajka is

Nagyszerű győzelmekkel kezdték a tavaszt a férfi kézilabda NB II-ben a megyei csapatok. Az MKB-MVM II például a harmadik helyen álló Komáromot verte.

A listavezető VESC kissé álmosan kezdett az Ácsi Kinizsi ellen, de a szünet után realizálta fölényét. VESC - Ács 37:25 (18:15). Legjobb lövők: Szobol 9, Hamar 5, Végh 4, Tombor 4.

A jelenleg második helyen álló Le Belier KK Ajka az első félidő közepétől ráerőltette akaratát a lelkes keszthelyiekre és meggyőző sikert aratott. KK Ajka–Georgikon 26:18 (13:9). Legjobb lövők: Pavelka 4, Huszti 4, Tömör 4, Fülöp 4.

Pontatlan kezdés után magabiztos győzelmet aratott a jelenlegi harmadik, a Komárom ellen a fiatal Veszprém. MKB-MVM II–Komárom 30:24 (12:13). Legjobb lövők: Szita 9, Molnár B. 6.

A Pápa ezen a napon nem tudta felvenni a versenyt a télen megerősített Tarjánnal. Tarján–Bakonyerdő 40:23 (24:13). Legjobb lövők: Kapcsándi K. 6, Kapcsándi Zs. 3.

A nőknél mindkét Veszprém megyei csapat vereséggel kezdte a tavaszt. A Veszprémi Egyetem SC hazai pályán kapott ki a Győri ETO III-tól 36:22-re.

A sereghajtó Tapolca Celldömölkön szenvedett vereséget 29:18-ra, s továbbra sem tudott még pontot szerezni.