2015.02.23. 13:35

Bajnokok Ligája: milyen ellenfeleket kaphat az MKB-MVM Veszprém?

Lezárultak a csoport mérkőzések a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Az MKB-MVM Veszprém biztosan nyerte meg a C jelű hatost. Lássuk, milyen ellenfelek jöhetnek szóba a keddi sorsoláson.

Az A jelű csoportban már két hete tudni lehetett, hogy a spanyol La Rioja végez a negyedik helyen. Ez pedig a csoportmeccsek utolsó fordulójában sem változott. Eredmények: Kiel–Brest 33:22, La Rioja–PSG 35:33, Metalurg Szkopj–PPD Zagreb 20:22. Sorrend: 1. THW Kiel 18 pont, 2. PSG 12, 3. Zagreb 12, 4. La Rioja 9.

A B csoportban az utolsó forduló döntötte el, hogy végül a címvédő Flensburg végez a negyedik helyen, ami valljuk be, kellemetlen meglepetés, főleg annak tudatában, hogy a Veszprém csak negyedik helyezettet kaphat a nyolcaddöntőben. Eredmények: Besiktas–Barcelona 25:29, Kolding–Alingsas 34:33, Wisla Plock–Flensburg 31:29. Sorrend: 1. Barcelona 17, 2. Kolding 14, 3. Wisla Plock 13, 4. Flensburg 12.

A bakonyiak csoportjában nagy bravúrt hajtott végre a Vardar Szkopje, miután hazai pályán látta el a baját Rhein Neckar Löwennek, így az eddigi sorrend nem változott. Eredmények: RN Löwen–Vardar 28:35, Montpellier–MKB-MVM Veszprém 20:34, Celje–Csehovszki Medvegyi 29:25. Sorrend: 1. Veszprém 18, 2. Vardar 15, 3. Löwen 12, 4. Montpellier 8.

A veszprémiek (Mirzad Terzic a labdával) izgalommal várják a keddi sorsolást (Fotó: Penovác Károly)

A D jelű hatosban volt a legkuszább a helyzet, hiszen ott a két első mögött még bárki révbe érhetett. Végül az Aalborg pontot szerzett Szegeden, a Dunkerque pedig legyőzte riválisát, így továbbjutott. Eredmények: Zaporozsje–Kielce 27:28, MOL Pick Szeged–Aalborg 23:23, Dunkerque–Kadetten Schaffhausen 29:25. Sorrend: 1. Kielce 20, 2. Szeged 13, 3. Dunkerque 8, 4. Aalborg 7.

Eszerint Carlos Ortega tanítványai a Flensburg. La Rioja, Aalborg trióból kaphatnak ellenfelet. Az erőviszonyokat tekintve utóbbi a legkönnyebb, a legelőbbi pedig a legnehezebb rivális. A Flensburg épp a tavalyi Final Fourban bizonyította be, miként lehet teljesen esélytelenként megnyerni a Bajnokok Ligáját, ha egy csapatnak nagy a szíve és az utolsó leheletéig hajt, bárki legyen az ellenfél.