2014.12.12. 20:15

NB I/B - A Pápa hullámzó teljesítménye nem volt elegendő

Veszprém - Megyei rangadót tartottak a kosárlabda NB I/B-ben, ahol a Veszprém, érvényesítve a papírformát, biztosan nyert. Takács sziporkázott, Farkas szórta a kosarakat, a túloldalon pedig csak Keresztes nyújtott kiemelkedőt.

Veszprém - Pápa

93:71 (31:10, 26:17, 15:21, 21:23)

Veszprém, 200 néző. V.: Válé, Sentényi, Vida. HOYA-Pannon Egyetem Veszprém: Novák B. 8/6, Nagy R. 10, Vertetics 2, Kámán 7, Farkas 28/3. Csere: Kováts 9/9, Takács 18/6, Novák P. 3/3, Gáll 4/3, Oltárczy 4/3, Nagy, Szeifert. Edző: Petőfi Áron. Motax KC Concordia Pápa: Horváth 12/6, Keresztes 21, Hadnagy, Kutasi 11/3, Henrik 6. Csere: Szanati 8, Perák 6, Ács, Vajda B. 7/3, Perger. Edző: Vajda József.

A kosaras megyei derbi a veszprémiek számára presztízsértékkel bírt, hiszen a Hepp-kupában alaposan megtréfálta a Pápa őket, ráadásul hazai  pályán. Petőfi Áron csapata mindenképpen szeretett volna visszavágni az akkori vereségért.

A túloldalon Vajda József szakvezető viszont igyekezett levenni a terhet tanítványai válláról, a hazaiakat tartotta a meccs esélyesének.

Kámán kosarával indult a megyei rangadó, amire Keresztes válaszolt. Az 5. percig felváltva estek a kosarak, ám a Veszprém jó védekezésének köszönhetően 12:8-ra meglépett. Védekezést váltott a Pápa, de a zóna sem jött be, mert Novák B. két hármasával máris 18:8 állt az eredményjelzőn. Pápai időkérést követően sem változott a játék képe, a vendégeket zavarba hozta a kellően erőszakos hazai védelem (8. perc: 22:10). A negyed végére tovább hízott az egyetemisták előnye, főképp remek távoli dobásaiknak köszönhetően (31:10).

A folytatásban nagyon igyekezett a Pápa, a védelme sokkal összeszedettebb volt, de pontatlan dobásai miatt így sem tudott igazán felzárkózni (16. perc: 38:20). Demoralizálóan hatott a pápaiakra Farkas élményszámba menő zsákolása is a 17. percben (43:21). A vendégek minden igyekezete hiábavaló volt, Farkas vezérletével a Veszprém biztosan vezetett a szomszédvári ütközetben.

A térfélcsere után gyorsan kipontozódott Hadnagy, a házigazda pedig zónára váltott. A veszprémieket Takács vitte a hátán, aki közelről és távolról is jól dobott (27. perc: 70:37). Új életre kelt a Pápa és egy 12:2-es rohammal sikerült faragnia tetemes hátrányából (30. perc: 72:48).

A negyedik felvonás gyors gólváltással indult, de Farkas újabb zsákolása után Vajda edző azonnal időt kért (32. perc: 78:50). Alig három perc elteltével újabb jó vendégszériával 81:61-re alakult az állás. Kováts két triplájával azonban ismét húsz fölé nőtt a differencia (87:63). A végére izgalom nem maradt, a Veszprém teljesen megérdemelten nyerte meg a megyei rangadót.