2015.02.22. 14:40

A Pápa bajai sikerével beelőzte a Veszprémet és negyedik

Pápa - Fantasztikus bravúrt hajtott végre a Motax Concordia KC Pápa NB I/B-s férfi kosárlabda csapat, amely a dobogóra hajtó Baja otthonában tudott nyerni.

Baja -Pápa 74:88 (24:29, 23:22, 10:23, 17:14)

Baja, 200 néző. V.: Gelencsér, Vadász, Mintál. Baja: Mándity 31, Ágfalvi 12, Katyanszki 15/6, Nagy D. 1, Braun 3. Csere: Szabó 6, Pálkerti 4, Koller, Hosztafi, Fehér 2, Franczva, Csátaljay. Edző: Hosszú István. Motax Concordia KC Pápa: Henrik 6/6, Kutasi 24/15, Horváth 11/9, Keresztes 8, Hadnagy 4. Csere: Perák 10, Ács 17/3, Szanati 8, Hole, Perger, Pölöskei, Vajda B. Megbízott edző: Vajda Balázs.

A házigazdák kezdték jobban a találkozót, ám Horváth pontjaival tartotta a lépést a Pápa. Aztán Kutasi vezérletével robbantottak a vendégek és egy 8:0-ás rohammal elhúztak (24:29). A második negyedben büntetőkkel tartotta magát a Baja (43:44), ráadásul fault gondok miatt leülni kényszerült Keresztes és Hadnagy. Szerencsére Ács higgadtsága újra lökést adott a bakonyiaknak és a félidőre 47:51-re alakult az eredmény.

Kutasi Gergely remekül kosarazott és 24 pontig jutott  Fotó: Penovác Károly

Szünet után Perák pillanatai következtek, aki két perc alatt 10 ponttal vette ki részét csapata jó teljesítményéből, ráadásul a Baja legjobbját, Mándityot is jól hatástalanította ebben az időszakban (57:74).

Az utolsó negyedben 81:70-re felzárkózott a Baja, ám a pápai időkérés alatt Vajda Balázs rendezte a vendégek sorait. Keresztes visszatért és lepattanóival a társak ismét visszaállították a különbséget.

A Motax Concordia Pápa ilyen arányban is megérdemelten nyert és már negyedik a tabellán, beelőzve a megyei rivális Veszprém alakulatát.

Vajda Balázs: - Ez a győzelem a csapat diadala volt. Mindig akadt valaki, aki átlendített minket a holtponton.