2015.03.25. 11:29

A "kis" Veszprém meglepetésre simán nyert az Ajka ellen

A "kis" Veszprém legyőzte a bajnoki címre hajtó, második helyen álló Ajkát a kézilabda NB II legutóbbi fordulójában.

A férfiaknál a Veszprém II meglepetésre magabiztosan nyert a második helyezett Ajka otthonában. A még mindig hibátlan VESC 15 (!) meccsét is behúzta, a pápaiak szintén magabiztosan gyűjtötték be a két pontot.

Az Elek László vezette Veszprémi ESC továbbra is menetel (Fotó: Penovác Károly)

A női mezőnyben a VESC a papírformának megfelelően győzött a sereghajtó Tapolca otthonában.

Eredmények, férfiak: Le Belier KK Ajka–MKB-MVM Veszprém KC II 30:35 (12:18)
Ajka, 150 néző. V.: Akácos, Nagyvizeli. A KK Ajka legjobb dobói: Bajnóczi 9 (3), Zeitler 7, Meinczinger 5.
A veszprémiek legjobb dobói: Szakáll 9, Szita 8, Hanák 4, Csirke 4.
Kiállítások:2, ill. 16 perc .
Hetesek: 4/3, ill. 4/3.

A megyei rangadón az első félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól, 8:8.

Ezt követően öt veszprémi gólra nem érkezett válasz, így a vendégek mehettek nyugodtabban a szünetre. A folytatásban sem változott a helyzet, a több játékosukat nélkülöző ajkaiak nem tudtak felzárkózni a frissebbnek tűnő veszprémiekhez, 23:30.

Ekkor a hazaiak időt kértek, ami után szorosabb lett a rangadó (28:31), azonban a hajrát a veszprémiek bírták jobban, így biztosan gyűjtötték be a két pontot.

Treff 07 SE–Bakonyerdő Pápa 27:36 (12:18).
Móri KSC–Veszprémi ESC 21:31 (8:15).

Az állás: 1. VESC 30 pont, 2. Le Belier KK Ajka 24, 3. Szentgotthárd 21, ...7. Veszprém II 14, 8. Pápa 12.

A következő fordulóban összecsap egymással a VESC és az Ajka. A derbit vasárnap 17 órától rendezik Veszprémben.

Nők: Tapolca–VESC 16:38 (8:19). Az állás: 1. VKLSE Győr 27, ...8. VESC 12, ...11. Tapolca 0.