2014.08.01. 06:59
Tapolcai Ünnepi Napok és Borhét 2014.
Augusztus 14-20. Helyszín: Köztársaság tér Szabadtéri színpad, Kisfaludy utca, Templom domb (x)
A színpadon minden nap színes gyermek és felnőtt programok. A helyi és környékbeli amatőr művészeti csoportok, zenekarok mellett országosan ismert vendégek lépnek színpadra. Változatos zenei műfajok!
Kézműves vásár, gasztro- és borutca, játékpark, pörköltfőző verseny.
Programok:
augusztus 14. csütörtök
19.00 Színes felvonulás (borlovagok-fúvósok-mazsorettek-lovasok-táncosok)
19.30 Mazsorett műsor Ajka
20.00 Megnyitó -Borverseny díjainak átadása
21.00 Kávészünet
22.00 Caramel
23.00 Borkorcsolya:Sajcz Gábor harmónika
augusztus 15. péntek
17.00 Helikon Rádió élő kívánságműsora
18.00 Vasárnapi fiúk
19.30 Ünnepi Hangverseny :Fassang László orgonakoncert- Nagyboldogasszony Római Katolikus Templom
21.00 LORD
23.00 Piller-Babos duo
augusztus 16. szombat
16.00 XVI. Tapolcai Kupa Nemzetközi Nagypályás Labdarúgó Torna (Városi Sporttelep)
16.00 Maszk Bábszínház: Furfangos csodadoktor
17.00 Német nemzetiségi műsor
19.00 Creative Sound System
21.00 Fonográf Emlékzenekar
23.00 Rockinger
augusztus 17. vasárnap
10.00 XVI. Tapolcai Pörköltfőző Verseny
14.00 "Virágos Tapolcáért- Tiszta udvar rendes ház" verseny erednényhírdetése
16.00 Zajongó
17.00 Táncmágia
Belly Flame hastánccsoport, Mikola Nikoletta tanítványai
19.00 Molnár György és koncertzenaekara, Vendég: Koós János
22.00 Budapest Bár koncert
24.00 Tánc Time Belly Flame hastáncsoport, Oláh Petra, Szabó Gyöngyvér-Tarjányi Bendegúz
augusztus 18. hétfő
18.00 Kinizsi Táncegyüttes gyerekműsora
19.00 SANSZ
21.00 Retro Voice
22.00 By the Way
23.00 Vastag Csaba
24.00 Retro Voice
augusztus 19. kedd
18.00 Tihanyi Vándorszínpad: operett és magyar nóta
20.00 Új Idők
22.00 Stoned-100% Rolling Stones Show . Vendég: Takács Tamás, Fekete Jenő, Bacsa Gyula,Garda Zsuzsa
24.00 Borkorcsolya: Sajcz Gábor harmónika
augusztus 20. szerda
10.00 Ünnepi térzene a Tapolcai Ifjúsági Fúvószenekarral (Fő tér, Szentháromság szobor)
11.30 Kenyérszentelés – ünnepi köszöntő
Közreműködik: Batsányi Táncegyüttes
18.00 MÁRIÓ
20.00 Tapolcai Musical Színpad-ünnepi műsora
21.00 Tűzijáték
22.00 Pál Dénes
Borait Kínálja: Borbély családi Pincészet, Csbánci Bormanufaktúra, Effendy-Vin Kft.,Epermester Pincészet, Horvárh Pince, Lesencei Pupos Borház, Szent Antal Bormúzeum, Szent györgy Pince, varga Pincészet Badacsonyörs
Szervező: Tapolca Kft-Tamási Áron Művelődési Központ