Kosárlabda

2014.02.28. 20:25

Felemásra sikerült kosárlabda hétvége

Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság alapszakaszának hajrájában a Motax Concordia Pápa idegenben kemény meccsen nyert, míg a Veszprémi ESC tartalékosan ismét veszített.

Király Ferenc

Pécs-Pápa 69:77 (21:21, 12:17, 19:18, 17:21)

Pécs, 100 néző. V.: Kovács, Varga, Domokos. PVSK: Pascu 13/6, Büki 12, Somogyfoki 4, Sértő 5, Bödör 17. Csere: Budai-Sánta 2, Csicsók 2, Tóth 14/3. Edző: Czigler László. Motax Concordia: Horváth A. 4, Keresztes 12, Kálmán 20, Ács 6, Henrik 21/18. Csere: Jarosevits 10, Vajda, Simon 2, Rédei, Perger 2. Edző: Vajda Balázs.

Kipontozódott: Keresztes 37., Ács 38., Jarosevits 39., Tóth 40. perc.

A hosszú utazáss után kissé álmosan kezdtek a vendégek, 7. perc, 15:10. A negyed végére Kálmán vezetésével felzárkóztak a pápaiak. A folytatásban összeállt a Motax védekezése, 15. perc, 21:28. A szünetben 33:38 volt az állás. A hosszabb pihenőt követően a Veszprém megyeiek tartották előnyüket, elsősorban Henrik volt elemében, 28. perc, 48:54. Az utolsó játékrészben a pécsiek egész pályás letámadásra váltottak, keményen védekeztek, amit a vendégek nehezen viseltek, de a különbség megmaradt, 36. perc 61:68. A végjátékban Ács két technikai hibát kapott az indiszponált játékvezetőktől, ami megadta a lehetőséget a hazaiaknak a felzárkózásra, 67:69.

Az utolsó percekben a megfogyatkozott Motax jól tartotta magát és higgadtan győzött Kőkemény, nem várt nehéz mérkőzésen nyert a rutinosabb Pápa.

Vajda Balázs: - Továbbra sem találjuk igazából a ritmusunkat, de a győzelem elfogadható. Sokkal jobban kell játszanunk a hátralévő meccseken.

Veszprémi Egyetem SC–MTK-Törökbálint 75:84 (25:21; 19:16; 16:26; 15:21)

Veszprém, 250 néző. Vezette: Praksch, Maár, Reisz.
VESC: Vertetics 8, Oltárczy 12/3, Kelemen 2, Szlávik 20/6, Czakó 13. Csere: Kováts 15/15, Horváth 5/3. Veze-tőedző: Petőfi Áron.
MTK: Szarvas 23/6, Spiriev 3/3, Wehner 15/3, Bódi 20/3, Bihari 14. Csere: Baross 2, Hájer 7/3, Bíró. Vezető-edző: Molnár István.

A felettébb tartalékos, immár a legjobb kosárlabdázóját is nélkülöző VESC ismét a hajrában kapott ki az NB I/B Nyugati-csoportjában.

A hazaiak roppant foghíjasan várták a második helyezett elleni csatát, Petőfi-edző – különböző okok – miatt nem számíthatott Nagyra, Takácsra, Hoffmannra és Bagóra. Ez szerencsére az elején nem köszönt vissza az ered-ményben: az egyetemisták állandósították négy-hat pontos előnyüket, ami lehetett volna nagyobb is, ha a szerep-hez jutott, kicsit megszeppent fiatalok keze néha nem remeg meg. A folytatásban is mindig volt valaki a VESC-nél, aki hátára vette a papírformával dacoló csapatát (35:28). Mindkét fél sokat hibázott, ami főként az esélye-sebb törökbálintiaktól volt meglepő. A szünet előtt aztán beütött a krach, a veszprémiek a legjobbjukat is elvesz-tették: a lovaglóizmát fájlaló Vertetics a mérkőzés további részét a kispadon töltötte.

(Fotó: Penovác Károly)

A harmadik játékrészben a VESC rátett még egy lapáttal, 48:39-re vezetett, mikor Szlávik is megsérült – igaz, ő később beszállt a fáradtság-tól mind figyelmetlenebb társaihoz. Ekkor mindkét oldal temérdek mennyiségű hibát vétett, ziccerek maradtak ki, így hol az egyik (57:56), hol a másik gárda vezetett (60:63). A záró negyedben az utolsó erőtartalékaikat is mozgósították Kovátsék, akik visszavették az előnyt, de kisvártatva Oltárczy kipontozódott. Így az ellenfélre piócaként tapadt vendéglátóknak nem maradt cserelehetőségük. Ezt a rivális rutinosan kihasználta, ráadásul a hajrában a játékvezetők újabb érthetetlen ítéletekkel borzolták a nézők idegeit.

Petőfi Áron: Büszke vagyok az együttesemre, mert ennyi baj és probléma dacára végig partiban voltunk a vetélytársunkkal. Hiszem, hogy a sors egyszer kárpótol bennünket azért a sok rosszért, amit ebben az évadban kaptunk, vagyis kapunk folyamatosan.