Kosárlabda

2014.11.28. 10:36

Vasas vs Pápa: Félpályáról, gyengébbik kezével talált be a kosaras

Fontos sikert aratott idegenben a Pápa a kosárlabda NB I/B-ben. A vendégek késtek a meccsről, rosszul kezdtek, de nagy akarással fordítani tudtak. Csodakosár is esett.

Vasas–Pápa 63:71 (17:10, 17:24, 17:12, 12:25)

Budapest, 100 néző.

MKB-Euroleasing Vasas: Krivacevic 21/1, Fekete 24/6, Nagy L. 2, Tóth 5/1, Szántó 2. Csere: Bános, Markó 7, Mészáros, Boinitzer 2, Kozma, Schweighoffer, Solymosi.

Motax Concordia KC Pápa: Horváth A. 3/1, Hadnagy 17/3, Szanati 13/1, Kutasi 14/2, Henrik 14/4. Csere: Keresztes 5, Ács 2, Vajda 3/1, Hole, Perger, Pölöskei. Edző: Vajda József.

Még mielőtt elkezdődött volna a mérkőzés, máris hátrányba került a vendégcsapat, amely szerencsétlen módon elkésett a találkozóról. Hiába indultak el a pápaiak időben, az autópálya három helyen volt lezárva balesetek miatt, így épp csak beestek a kezdésre. Az együttes 15 perc bemelegítést kapott, ám akadt olyan játékos, aki csak még később tudott csatlakozni a társakhoz.

Erre rá is ment az első negyed, 17:10.

A második negyedben már teljes csapattal álltak fel a pápaiak. Szanati remekül mozgatta a csapatot, hatalmas lelkesedéssel egalizált a Pápa. A 34:34-es félidei eredmény Szanati félpályás kosarával alakult ki, érdekesség, hogy a balkezes játékos jobbal eresztette el a pontos dobást.

A folytatásban a Vasas beleerősített, a hazaiak szórták a hármasokat, és ötpontos előnyt harcoltak ki. A pápaiak ugyanakkor nem engedték meglépni ellenfelüket, 51:46.

A negyedik negyedben Henrik ragyogó játékával és hárompontosaival fordítani tudott a vendégcsapat, 34. perc: 56:59. A Pápa rutinosan tartotta az előnyt és nem engedte ki a győzelmet a kezéből.

Gyenge kezdés után a vendégcsapat küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert.

Vajda József: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez. Nagyot küzdöttünk, megérdemelten nyertünk.