Kosárlabda

2014.04.04. 19:58

Tovább csiszolható a játék

Az utolsó perceket leszámítva, meglepően könnyed győzelemmel mutatkozott be a VESC a kosárlabda NB I/B 9-16. helyért zajló keresztjátékában.

Király Ferenc

Veszprémi Egyetem SC–Bp. Honvéd SE
86:79
(25:23, 20:15, 21:14, 20:27)

Veszprém, 150 néző. Vezette: Hervay, Vida, Lövei.

VESC: Vertetics 20, Kováts 3/3, Szlávik 9/3, Hoffmann 11, Takács 20/9. Csere: Czakó 11, Oltárczy 3, Kelemen 4/3, Horváth 1, Bagó, Nagy 4. Vezetőedző: Petőfi Áron.

Honvéd: Szollár 11/9, Kwame 13/6, Kovács 10, Taga 2, Szeleczky 5. Csere: Haris 7/3, Máté 17/6, Baros 3, Szalay 9/6, Stefán 2. Vezetőedző: Puskás Artúr.

Kevesen látogattak ki a középmezőny rájátszásának nyitó körére, akik a helyi csapatért szorítva megtették ezt, a mérkőzés elején nem örömükben csapták össze a tenyerüket – miközben a hazaiak pontatlanul céloztak és labdákat adtak el, a vendégek négy-öt pontos előnyt harcoltak ki. A veszprémiek nehezen kaptak lábra, de néha felvették az üzemi hőfokot, így a negyed hátralévő részében hol az egyik, hol a másik gárda vezetett (14:11; 15:21). A folytatásban kezdett összeállni a vendéglátók védekezése, s mivel a koncentrációjuk is javult, pár perc alatt összehoztak egy 12:1-es rohamot (37:26).

Takács és Kelemen triplájával már tizenöt pont volt a felek közötti különbség. Később elég volt egy-két vitatható bírói ítélet, s a mieink elvesztették a ritmusukat (45:37). Verteticsék szünet után megint rákapcsoltak (54:40), rossz dobásokra kényszerítették a nagy múltú riválisukat, de a jó periódusokat rendre rossz követte: érthetetlen hibákat vétve, magukra húzták az összecsapás előtt erősebbnek gondolt budapestieket.

Az utolsó felvonásban egy ideig ismét hullámzott a játék, felváltva találtak be az együttesek, majd néhány sikeres távoli dobással elhúztak a tabellán hátrébb rangsorolt hazaiak (78:57). Ezt követően a fiatalok is szerepet kaptak, akik azt tapasztalhatták, hogy a rivális a hajrában a pálya szinte minden pontjáról betalál. Ám ez a VESC diadalát már nem befolyásolta.

Petőfi Áron: - Nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, ám mindenkinek játéklehetőséget akartam adni. Örülök, hogy az egészségügyi problémákkal bajlódó Nagy Róbert idén először pályára léphetett.