Kosárlabda

2014.10.05. 16:34

Motax Pápa: vereség a nyitányon

Törökbálint – Fiaskóval kezdte a 2014/15-ös bajnoki dényt a Motax Concordia KC Pápa NB I/B-s férfi kosárlabda-csapata.

MTK–Motax Pápa
89:63
(22:13, 23:27, 22:18, 22:5)

Törökbálint, 100 néző. V.: Jakab, Balogh, Záray. MTK Törökbálint: Wehner 10, Spiriev 7, Bihari 19, Baross 8, Máriás 3/3. Csere: Jakab 11/6, Fleck 2, Horváth K. 14/9, Bódi 10/6, Mosbacher 5. Edző: Szarvas Gábor. Motax Concordia KC Pápa: Horváth A. 4, Keresztes 13, Hadnagy 3, Kutasi 15/3, Henrik 2. Csere: Jarosevic 8, Draskovics 2, Vajda 1, Horváth Á., Perger. Edző: Vajda József.

Az első negyedet rosszul kezdte a vendégegyüttes, a hazaiak Bihari kosaraival és harcosságával elhúztak 22:13-ra. A folytatásban a Motax Concordia védekezést váltott, és pontos, precíz támadásokkal 41:40-re felzárkózott (19. perc), de aztán némi figyelmetlenség után ismét elhúzott a hazai csapat öt ponttal.

Szünet után is színvonalas csata zajlott, de a házigazdák mindig egy lépéssel a pápaiak előtt jártak (29. perc: 64:59). Az utolsó játékrészre elfogyott a pápaiak koncentrációja, és a végére már csak a Törökbálint volt a pályán, így alakult ki a nem várt különbségű hazai győzelem.

Összességében az MTK-Törökbálint megérdemelte a győzelmet, de a különbség kissé túlzó.

Vajda József: – Tipikus első mérkőzés volt, annak minden hibájával, bajával. Bízom benne, hogy pénteken hazai pályán a Széchenyi Győr ellen ki tudjuk köszörülni a csorbát.