Kosárlabda

2014.02.16. 13:00

Minimális pápai kosárvereség

Sopron - Az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban Motax Concordia KC Pápa meglepő vereséget szenvedett a Soproni MAFC vendégeként.

Novothny Ottó

SMAFC- Pápai KC

72:69 (17:9, 12:21,

25:22, 18:17)

Sopron, 100 néző. V.: Szalai, Benedek, Németh. Sopron: Csaplár-Nagy 9, Czukor 6, Szlávik 17, Herczeg 14/12, Jávor 5. Csere: Berneczei 3/3, Ugaros 5, Vesztergom 9, Karácsonyi 4. Edző: Barlai Tamás. Pápa: Vajda 6/6, Keresztes 9, Kálmán 25/6, Ács 8, Henrik 17. Csere. Jarosevits 4, Simon, Rédei, Perger, Horváth K. Vezetőedző: Vajda Balázs.

A pápai kosárlabda csapat Sopronban három ponttal kikapott (Fotó: Penovác Károly)

A kezdést követően a hazaiak akarata érvényesült, 8. perc, 11:7. A vendégek több akciót is elhibáztak. A folytatásban megfordult a helyzet: a Pápának minden bejött (16. perc, 24:24), miközben a házigazdák ritkábban találtak a gyűrűbe, a szünetben 29:30 volt az állás. A pihenőt követően a vendégek őrizték előnyüket, 44:49, aztán az utolsó negyed a szívós soproni játéknak köszönhetően 54:52-ről indult. A 35. percig újra fordult a kocka, 59:63. A végjátékban a játékvezetői ítéletekből a házigazdák jöttek ki jobban.

Vajda Balázs: - A soproniak 71-et dobhattak kosárra, közben mi csak 49-et. Aki érti ezt a játékot annak, nem kell ezt magyarázni. Ettől függetlenül magunknak is köszönhetjük a vereséget. Szerdán 18.30-kor a Soproni KC ellen helyre kell hoznunk ezt a hibát.