Pápa, Veszprém- Újabb remek sikert szerzett a Pápa a kosárlabda NB I/B-ben, a Veszprém viszont kikapott.

Pápa KC _OSE Lions

94:83 (31:26, 17:20, 30:14, 16:23)

Pápa, 300 néző. V.: Esztergályos, Tóth, Sabáli. Motax Concordia KC Pápa: Henrik 13/9, Horváth 7/3, Hadnagy 14/3, Keresztes 27, Kutasi 18/9. Csere: Szanati 10, Perák 2, Ács 4, Perger, Hole, Pölöskei. Edző: Vajda Balázs. OSE Lions: Vukolic 16/6, Tanács 16/6, Hajmássy 5/3, Kiss 10/3, Burai 5. Csere: Gorzsás 13, Ughy 14/3, Zábó, Keller 4. Edző: Kovács Nándor.

Közvetlen riválisával találkozott a Pápa, s a mérkőzés tétje rá is nyomta bélyegét a hazaiak játékára, az OSE 11:4-es előnyt szerzett. Védekezést váltott a hazai együttes és egy 9:0-ás rohammal fordított (22:18). A második felvonásban is lüktető játék alakult ki, de így is állandósult az öt, hat pontos differencia (39:34). Jött a szokásos pápai rövidzárlat és a félidő végére minimálisra csökkent a különbség (48:46).

Szünet után a PKC megtáltosodott, Kutasi vezérletével 14:0-ás rohammal elhúzott (63:48, 78:60). Az utolsó etapban a hazaiak a biztos vezetés tudatában kissé kiengedtek, ám a mérkőzés legjobbjának, Keresztesnek köszönhetően a Motax végül biztosan hozta meg a sikert.

Vajda Balázs: A harmadik negyedbeli eredményes és fegyelmezett kosárlabdánknak köszönhetően nyertünk.

A pápai Keresztes Rafael szenzációsan kosárlabdázott
Fotó: Penovác Károly

Falco II_ Veszprém

87:69 (25:15, 17:19, 19:24, 26:11)

Szombathely, 200 néző. Vezette: Török, Boros, Benedek. Falco II.: Tóth 5, Bazsó 15/3, Karagity 19/3, Popgyákunik 22/6, Varga 12. Csere: Németh, Bagó, Szabó D. 4/3, Bereczki 4, Zrínyi, Kovács 2. Edző: Váradi Attila. HOYA: Oltárczy 13/6, Gáll 19/15, Novák P. 8, Fekete, Szabó T. 14. Csere: Sipos 6, Nagy 2, Kováts 7/3, Novák B., Szeifert. Edző: Petőfi Áron.

Gyenge védekezés és gyatra támadás jellemezte a veszprémieket az első negyedben (25:15). Oltárczy pontjaival azonban sikerült közelebb lopózni a házigazdákhoz a félidő végére (40:32).

A szünet után állandósult a tíz pontos különbség, majd Gáll hárompontosaival visszajöttek a meccsbe az ezer sebből vérző egyetemisták (53:53). Sajnos ez sem nyugtatta meg a vendégeket, és újra a hazaiak vették át az irányítást (59:53). Az utolsó negyedben a sípmesterek sem voltak a helyzet magaslatán, ahogy a veszprémiek sem, míg a Falconak minden sikerült, így váratlan vereségbe szaladt bele a HOYA.

Petőfi Áron: - Gyakran nem tudtunk mit kezdeni a szombathelyiek kemény védekezésével, ha ez mégis sikerült, akkor nem becsültük meg a labdákat.