Kosárlabda

2015.03.21. 21:16

Kosárlabda: már dobogón a Veszprém

Sorozatban harmadik győzelmét szerezte meg a HOYA Pannon Egyetem Veszprém alakulata, ráadásul a Baja ellen aratott meggyőző siker után egy helyet előbbre lépett a tabellán és már harmadik.

Veszprém–Baja 88:68 (23:15, 25:19, 21:16, 19:18)

Veszprém, 400 néző. V.: Gelencsér, Maár, Mintál.

HOYA Pannon Egyetem Veszprém: Nagy R. 8, Puszta 26, Novák 3/3, Kámán 13/3, Szabó T. 12. Csere: Fekete 5/3, Vertetics 11, Blaskovits 4, Sipos, Gáll 3/3, Kováts 3/3. Vezetőedző: Mérész Csaba.

Baja: Nagy D. 11/3, Katyanszki 15/3, Fehér, Ágfalvi 12, Mándity 14. Csere: Szabó Á. 5/3, Pálkerti 5, Franczva 2, Koller 4. Edző: Hosszú István.

Bár a vendégek kezdtek jobban (2:6, 5:10), Kámán hármasa jókor jött és az egyre jobban védekező hazaiak gyorsan fordítottak (15:10), s a negyed végére sikerült tovább növelni a különbséget. A második játékrészben beszállt a játékba az állcsonttörés után hat hetet kihagyó Vertetics Ádám is, s az ő vezetésével sikerült tetemes előnyt szerezni (30:15). A jól küzdő és pontosan támadó hazaiak nem hagyták lélegzethez jutni ellenfelüket, így a félidő végére megnyugtató különbséget harcoltak ki (48:34).

A térfélcsere után pillanatok alatt elérték az egyetemisták a hőn áhított 19 pontos különbséget, ami azt jelentette, hogy az egymás elleni eredményben jobb mutatókkal rendelkezik a HOYA és helyet cserélhet a tabellán a Bajával (54:36). Bár valamicskét felzárkózott a Duna-parti gárda Puszta vezetésével a harmadik negyed végére visszaállt a 19 pontos differencia (69:50).

Az utolsó etapban a Veszprém szép megoldásokkal elhúzott 86:58-ra, de a végén a Baja valamit kozmetikázott az eredményen, így nem lett megalázó a két fél közti különbség.

Mérész Csaba: - Lelkesen játszottunk, jól védekeztünk, s bizonyítottuk, hogy jó csapatunk van. Az alapszakaszból hátralévő két fordulóban már nem szeretnénk átadni másnak a jelenlegi pozíciónkat.