Kosárlabda

2015.05.28. 14:29

Hetedik helyen a pápai csapat

Pápa – Az előkelő hetedik helyen fejezte be a szezont a férfi kosárlabda NB I/B-ben szereplő Motax Concordia Pápa.

Pápa–Baja
94:85
(25:20, 25:22, 20:21, 24:22)

Pápa, 200 néző. V.: Kulcsár, Tóth K., dr. Magyari. Motax Concordia KC Pápa: Horváth A. 11/3, Szanati 10, Vajda B. 2, Keresztes 25, Henrik 7. Csere: Ács 2, Sömenek 17/3, Perák 6, Kutasi 5, Perger, Pölöskei. Edző: Vajda József, Baja: Ágfalvi 16/6, Nagy D. 7/3, Braun 5/3, Mándity 23, Katyanszki 22/9. Csere: Várkerti 4, Szabó 5/3, Koller 3/3, Fehér. Edző: Hosszú István.

Jól kezdett a Pápa (13:9), Keresztes kosaraival meglógott a házigazda. A bajaiak Mándity révén tartották magukat (25:20). A második negyedben a fiatal pápaiak lendületet vettek Sömenek és Horváth pontjaival (14. perc: 35:24), ám a szívós Baja jó távoli dobásokkal próbálta tartani a lépést (50:42).

A térfélcserét követően a Motax tartotta a tízpontos különbséget (25. perc: 58:48). Az utolsó játékrészben a vendégek agresszív védekezésre váltottak, amit közbe-közbe zónával váltogattak. Ez kicsit megfogta a hazaiakat, azonban Henrik rutinjával és Keresztes magabiztosságával sikerült behúzni az utolsó hazai mérkőzést.

A Motax Concordia teljesen megérdemelten nyert a jó erőkből álló Baja ellen, amit a közönség vastapssal jutalmazott.

Vajda József: – Gratulálok a csapatnak a mai győzelemhez, de leginkább az egész éves teljesítményhez.