Minden jó, ha vége jó

2024.01.20. 08:06

Győzött idei első meccsén a a Fejér-B.Á.L. Veszprém

Remek hajrájának köszönhetően megnyerte idei első tesztmérkőzését a Fejér-B.Á.L. Veszprém, a győztes kézilabdakörben Hári Levente a második félidőben kilenc gólt szerzett.

Király Ferenc

Fejér-B.Á.L. Veszprém–UHK Krems (osztrák) 33-32 (12-16)

Veszprém, 100 néző. Vezette: Felhő, Öcsi.

Veszprém: Balogh, Mojsilov, Gödör (kapusok), Hári 9 (2), Szuharev 6, Grünfelder és Tarabochia 4-4, Djukic 3, Vetési, Nourelden és Szrnka 2-2, Preszter 1, Kristóf, Draskovics és Bugyáki. Edző: Danyi Gábor.

Az ellenfél legjobb lövői: Dicker 8 (3), Simer 7, Jelinek 4.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.

A hazaiak kezdtek jobban (3-0), az első tíz percben meg is maradt ez az előnyük (8-5), aztán tartottak egy nyolcperces gólcsendet, amit a rivális egy nulla–hatos sorozattal büntetett meg (8-11). Ez a különbség a nagyszünetig nagyvonalakban állandósult a felek között (11-15), és a vendégek fordulás után is megfelelően tartották az állásaikat (16-19). A második játékrész közepén még négy találattal mentek (23-27), de a Hári vezérelte bakonyiak – akikhez sérülését követően visszatért Draskovics – magukra leltek és 27-29 után megfordították az állást (32-29). Innen a lefújásig már nem engedték ki a kezükből az izgalmasan zárult párharc irányítását.