Olimpiai távú triatlonviadal

2021.07.15. 18:18

Hét egyéni érmet szereztek a veszprémiek, köztük három első helyet

Három aranyérmet is szereztek a Vasi Vasember elnevezésű olimpiai távú viadalon a kimagaslóan szereplő Veszprémi Triatlon Egylet (VTE) tagjai.

Forrás: VTE

A vasi megyeszékhely adott otthont a 37. Vasi Vasembernek. Az olimpiai távú amatőr ranglista- és váltóversenyen népes csapattal vett részt a VTE. A veszprémieken kívül Ajkáról, Várpalotáról és Pápáról is érkeztek versenyzők. Az indulókra 1450 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás és 10 kilométer futás várt.

A VTE csapata összesen három aranyat, két ezüstöt és két bronzmedáliát gyűjtött be. A nőknél a legfiatalabb korosztályban Inhof Lili 2:37:38 órás eredménnyel a dobogó legalsó fokát foglalhatta el.

A női IV-es kategóriában Szekeres Mariann bronzérmet vehetett át (2:35:52). Ugyanitt Madarasiné Prágai Krisztina Pápáról a hetedik helyen zárt (2:47:09).

A nők szenior II-es korosztályában Vándor Nóra mindössze kilenc másodperccel maradt le a dobogóról: 2:31:14 órás idővel a negyedik helyezést szerezte meg. Györkös Virág a Pápai AC színeiben is jól teljesített, 2:35:34-gyel a hatodik helyen zárt, megelőzve a VTE-s Lakatos Suzannt (2:43.13). A 10. helyen végzett Bujna Lilla, az Ajkai Tovafutók SE képviseletében. Az úszóedző 2:46:11 óra alatt teljesítette az olimpiai távot. Bonyhádi Szilvia (VTE) is dicséretet érdemel, hiszen a 13. lett 2:54:20 órával.

Szenior II kategóriában Hegyes Tünde 3:04:37 órával az ötödik helyen végzett. A veterán II-es korosztályban hármas megyei sikernek örülhettünk: Fügi Andrea 3:24:45 perccel nyert, megelőzve Bíró Gyuláné Marikát (VTE) 3:26:29 és a pápai Burján Jenőnét (3:48:19).

A férfiak I. korcsoportjában Mürkli Márton végzett a második helyen, 2:06.20 órás idővel.

A III. kategóriában Szűcs Dávid kilencedik helyét kell kiemelni, az ideje: 2:21:44. Ugyanitt Tislarics György Várpalotáról a 15. helyen végzett, míg Horváth Ádám (VTE) 16. lett.

Nem sokkal maradt le a dobogóról Burján Jenő a férfiak IV-es korcsoportjában, és 2:06:33 órával a negyedik helyezést érte el.

Csapattársa, Ormándi Balázs a kilencedik helyen ért célba, 2:18:41 órával. Horváth Csaba a 16., míg a pápai Szocsevka Gábor a 18. lett.

Fotó: VTE

Megnyerte a férfiak szenior versenyét Kavalecz Gábor 2:05:50 órás idővel. Ebben a kategóriában Horváth Lajos a 28. helyen fejezte be a versengést.

Szenior II-ben egy kilencedik helyezés jutott a VTE-nek: Babos Csaba 2:24:11 órával. Ebben a korosztályban Székely Balázs (VTE) a 15., a pápai Szabó Árpád a 18., Morvai Balázs (VTE) a 20. lett.

Földi József a szenior III-ban alkotott maradandót és 2:17:59 órával a pontszerző hatodik helyen végzett. Klubtársa Gáspár Ferenc a 15., Pongrácz Imre a 34. lett.

Szintén aranyérmet szerzett Bődi Sándor (VTE) a veterán III-as kategóriában 3:09:24 órával.

Szólnunk kell még a veszprémi váltóról, a TRI4fun hármasáról: Magas Rolanddal, Fonyó Sándorral és Szilágyi Kittivel 2:29:08 óra alatt ért célba és szerezte meg a nyolcadik helyet.