labdarúgó megye II

2019.04.15. 14:31

Rangadót nyert a listaelső Tomaj

Feszült hangulatú rangadót nyert a Badacsonytomaji SE BonVino Öskün az MTD Hungária labdarúgó megyei II. osztályban, és így megőrizte vezető pozícióját a tabellán.

Fotó: Pesthy Márton/Napló

Ugod SE–Peremarton SCB 4–2 (3–0)

Ugod, 100 néző. Jv.: Görög I. Ugod SE: Simon – Hujter, Mogyorósi (Hegyi), Gödri, Vesztergom, Zsirai, Bajner (Szőke Za.), Egyed, Czere, Farkas B. (Szőke Zo.), Györkös.

Peremarton SC Berhida: Bereczky – Barthalos (Fülöp), Karáth, Dufek, András, Szabó A., Papp A., Szabó B., Gulyás, Ferencz, Gráczer.

Gólszerzők: Hujter (2), Szőke Za., Zsirai, ill. András, Dufek.

Esős időben, csúszós talajon kezdődött a mérkőzés, ennek ellenére a hazaiak nagy lendülettel rohamozták a peremartoni kaput. Számos gólszerzési lehetőséget kidolgoztak, három gólt szereztek.

A második félidőt viszont nagyon enerváltan kezdték az ugodiak, a 60. percben, már 3-2 volt az eredmény. A 15 perces kihagyás ellenére a hazaiak győzelme abszolút megérdemelt.

Jók: mindenki, ill. Bereczky, a mezőny legjobbja.

Tudósított: Felber Zoltán.

Ősi PSK–Nemesszalók 2–0 (0–0)

Ősi, 120 néző. Jv.: Jónás B. Ősi PSK: Simonyai – Gézárt, Tolner T., Molnár Z., Sebestyén (Nyevrikel), Kovács K. (Szabó I.), Bíró (Rauch), Steigler, Balogh Á., Jancsek, Tolner A.

Nemesszalók ESE: Bors – Kálmán, Lőrincz, Varga M., Horváth D., Bakos, Kocsis, Lőke, Fehérvári, Komjáti, Szalay.

Gólszerzők: Kovács K., Steigler.

A jó formában lévő ősieknek – hét győztes mérkőzés sorozatban – nem lehetett más céljuk, csak a három pont begyűjtése a tabella alján található Nemesszalók ellen. Az első játékrészben nagyon gyenge játékot mutatott a hazai együttes. Hiába tudták többet birtokolni a labdát a házigazdák, a támadóharmadban nem tudtak se helyzetig, se kapura lövésig eljutni, míg a vendégek egy-egy kontratámadásukkal komolyabb zavart tudtak okozni a hazai védelemnek, és a kapura is veszélyesebbek voltak.

A második félidőre összeszedte magát a hazai csapat. Pontosabbak voltak a passzok és nagyobb nyomást gyakoroltak a vendégkapura. Az első gólra mégis sokat kellett várni, Steigler a 73. percben szabadrúgásból vette be a szalóki kaput, majd rá három perce Kovács 18 méterről talált a hosszú alsó sarokba. A vendégek komolyabb lehetőséget már nem tudtak kialakítani, és végül nehezen, de megszerezte a három pontot az Ősi.

Jók: Molnár ill. Kocsis, Lőrincz.

Tudósított: Balogh Gábor.

Tótvázsony–Szentantalfa 3–1 (0–1)

Tótvázsony. Jv.: Karsai R. Tótvázsony SE: Balogh I. – Zabó, Horváth A. (Tóth Á.), Csizmazia, Szabó M. (Oláh), Szabó Z. (Mayer), Steierlein, Horváth G., Balogh T., Deák, Báder (Bocskay).

Szentantalfa NVSE: Móró – Süveges (Róka), Bertalan, Tóth K. (Borbély), Dombi, Szigeti, Nagy Zs., Csillag, Kötél (Vancsa), Cséri, Gaál.

Gólszerzők: Mayer, Horváth G., Csizmazia, ill. Szigeti.

Csabrendek–Csopak SC 2–5 (0–2)

Csabrendek. Jv.: Bódi A. Csabrendek FC: Szente – Csendes (Orvos -), Szerencse (Orsós), Berkes, Pados, Bors, Kizmus, Fazekas, Busa, Auer, Kovács M.

Csopak SC: Magyar – Pap, Békési, Zemen, Füle, Iváncsik, Dudás, Szekeres, Gelencsér, Kemény (Farkas K.), Pacsuta (Konrád).

Gólszerzők: Pados, Auer, ill. Füle (3), Gelencsér, Békési.

Taliándörögd–Somló SC 2–1 (0–1)

Taliándörögd. Jv.: Hegyi Z. Taliándörögd SE: Semperger – Szalai, Lendvai (Kocsis), Fiszter, Szabó D. (Varga B.), Szabó Z., Füstös (Kóródi), Egyed, Fülöp, Varga P., Nagy S.

Somló SC: Szente – Vér, Kiss János, Kiss Z., Kiss János Bálint, Venczel, Kovács R., Ellmann, Varga Z., Németh B., Lakner.

Gólszerzők: Kóródi, Szabó D., ill. , Nagy S. (öngól).

Öskü FC–B.tomaji SE 1–3 (0–1)

Öskü, 150 néző. Jv.: Horváth P. Öskü FC: Bálint – Török, Kallós, Gáspár (Bódis), Hulka, Talián, Szabó G. (Balai), Horváth L., Orbán, Hornyák, Kocsis.

B.tomaji SE Bonvino: Szombathelyi D. – Baumann (Göntér), Kocsor, Tombor, Lübkemann, Csík, Kiss G., Kiss J. (Szombathelyi F.), Csala, Horváth A., Mékli (Csik II).

Gólszerzők: Horváth L., ill. Kiss J. (2), Kiss G.

Kiállítva: Bódis (93.), ill. Lübkemann (93.).

A hazai csapat mezőnyfölénye meddőnek bizonyult a kontrákra berendezkedő vendégek ellen. A forduló rangadóját a kapura veszélyesebb Badacsonytomaj nyerte meg a hátul többet hibázó Öskü ellen. A parázs mérkőzés kiállításokkal ért véget, és a rendezőknek kellett lekísérniük a bírói hármast.

Jók: Hornyák,Gáspár,Horváth, ill. mindenki.

Tudósított: Hornyák György.

Péti MTE–Nemesvámos 4–1 (2–1)

Pétfürdő. Jv.: Vámosi V. Péti MTE: Tálos – Gyurcsek, Gimes (Nagy A.), Vachtler, Mári, Oláh, Turner, Rados, Kun, Mód, Győri (Müller).

Nemesvámosi LSE: Szakács – Janzsó, Vida, Petrovszki, Jungling (Pál), Lakner, Kardos, Vörös, Cser Cs., Szaknyéri, Marosvölgyi Ti.

Gólszerzők: Vachtler, Müller, Győri, Gyurcsek, ill. Cser Cs.