2014.10.26. 16:25

Megye I.: Négy gólt kapott a címvédő

Hatalmas meglepetésre a Tapolca simán legyőzte a címvédő úrkúti csapatot a labdarúgó megye I 11. fordulójában. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az vendégek kapusa már a harmadik percben piros lapot kapott. Nem ez volt az egyetlen korai kiállítás a játéknapon.

Herend–Balatonalmádi 0:0
Herend, 50 néző. V.: Babos.
Kiállítva: Blaski II Gábor (1. p.).
Herendi Porcelán SK: Suri Márk – Sóskuthy Barnabás, Árki Károly (Jenei Tamás), Marosi István, Albrecht László (Várszegi Szabolcs) – Erdősi Xavér Ferenc (Molnár László), Simányi Péter (Magasházi János), Gábriel Ádám, Giron Zsolt – Bachstetter Tamás, Sóskuthy Zalán (Kléri Tibor Ádám). Edző: Fischer Ferenc.
Balatonalmádi SE: Károlyi Attila – Zsemberi Imre, Blaski II Gábor, Blaski I Gábor, Károlyi Zsombor (Meiczinger Marcell) – Jakab Gergő, Farkas László, Stiger Ákos, Békési István – Lendvai Károly, Benedek István. Edző: Ács Attila.

A gólképtelen csapatok találkozóján reális eredmény született. Mind a két együttes hagyott ki 11-est.
Jók: Suri, Marosi, Gábriel, ill. mindenki.

A vendégek hátvédjét, Blaski II Gábort már a 15. másodpercben (!) kiállították. A hazaiak ívelték előre a labdát a középkezdést követően, a játékszert a védők és a kapus is elvétette, ekkor jött a hiba, a tizenegyes és a kiállítás.

A mérkőzés összefoglalója:

Várpalota–Csetény 1:2 (1:1)
Várpalota. V.: Lovasi.
Gól: Bíró Attila (19), illetve Kovács Kálmán (27), Rummel Szabolcs (64).
Várpalotai BSK: Hardi János – Simon Péter, Kerekes Roland, Papp Róbert, Ferencz Tamás (Kisbej Kevin) – Pencz Norbert, Bíró Attila (Szabó Imre), Borbély Gábor (Varga Péter), Janás Géza – Zsupek Dániel, Hardi Róbert.
Csetény SE: Tálos Gergő – Hornyacsek Roland (Primusz Márk), Kovács Gábor, Jakab Milán, Vincze Gábor – Turner Péter, Kottyán Bálint, Ódor Norbert, Kovács Kálmán – Ganzler Balázs, Rummel Szabolcs. Edző: Nagy László.

Devecser–Sümeg 3:0 (2:0)
Devecser. V.: Nedvesi.
Gól: Fábián Richárd (19), Illés Mihály (45), Hauser Roland (73).
Devecser SE: Csepregi András – Csicsics Richárd (Burucs Károly), Illés Norbert, Takács Attila (Hauser Roland), Király Lajos Zoltán (Orbán Gyula) – Illés Mihály, Fábián Richárd, Szakonyi Stefán (Hauser Tibor), Szélessy Péter – Tisonyai Richárd, Orbán András. Edző: Cserna Róbert.
Sümeg VSE: Skerlecz Bence – Bakos Arnold, Kovács Dániel, Hegedűs Dániel, Tóth Tamás – Ivanics Zoltán, Csala Ferenc, Cseh Tamás, Benkő András – Zámbó Szilárd, Makkos Attila (Piri Ottó). Edző: Lázár Szilveszter.

FAK–Alsóörs 0:1 (0:0)
Balatonfűzfő, 200 néző. V.: Ákos.
Gól: Pálfi Róbert (57).
Fűzfői AK: Radnai Gábor – Varga Dávid, Szalai László, Szabó Patrik, Varga Tamás (Hardy Zoltán) – Nyári Dániel, Pavelka Béla, Humli Péter, Sípos Martin (László Gábor) – Kádár Renátó, Pallaga István. Edző: Horváth Ferenc.
Alsóörs SE: Sárdi Máté – Szűsz Viktor, Kálmán Ferenc, Vajda Béla, Márki Dávid – Pálfi Róbert, László Gábor Zsolt, Sipos Tamás, Kovács Olivér (Szabó László) – Stáhl Krisztián (Kanizsai Gergely), Osvald Ádám (Geyer Máté). Edző: Sipos Tamás.

Az eddig erőn felül teljesítő hazaiak nem tudták meghosszabbítani a kilenc meccsen át tartó a veretlenségi sorozatukat. A vendégek dicséretet érdemelnek.
Jók: Pallaga István, Nyári Dániel, ill. Sárdi Máté a mezőny legjobbja, Pálfi Róbert, Sipos Tamás.

Peremarton–Kristály 1:1 (1:0)
Peremarton. V.: Görgics.
Gól: Horváth László, illetve Berkes László (92).
Peremarton SC Berhida: Borda Patrik – Szabó Bence, Czipp József, Nagy Csaba, András Norbert – Dufek Zsolt (Kovács István), Molnár István Péter, Horváth László, Kovács Máté Soma – Mácsár Tamás, Barthalos Patrik János (Gráczer Zoltán). Edző: Korcsmár István.
Ajka Kristály SE: Kovács Kornél – Réfi Patrik, Magyar Patrik (Feri József), Schönberger Roland (Horváth László), Csertán Zoltán (Adorján Gergő) – Székely Ádám Zénó, Móger Balázs, Falusi Róbert, Berkes László – Kiss László (Üveges Krisztián), Mong Benjamin Cyriac. Edző: Dalnoki László.

Péti MTE–Ugod 3:1 (1:0)
Pétfürdő, 150 néző. V.: Baranyai.
Gól: Kaufmann Attila (7), Szabó Patrik (60), Kallós Levente (83), illetve Hegyi Roland (80).
Kiállítva: Budavári Csaba (86. p.).
Péti MTE: Gáti Róbert – Kalapács Roland, Dunavölgyi Richárd, Bálint Richárd, Varga Tibor – Miskei István (Kallós Levente), Szeleczki Attila, Pilka Roland, Kaufmann Attila – Wellesz Péter (Bajcsi András), Szabó Patrik. Edző: Pintér Csaba.
Ugod SE: Simon László – Rácz István, Szommer Tibor, Bakos Gábor, Sári Bence (Budavári Csaba) – Hegedűs Zsolt (Egyed Ákos), Hegyi Roland (Gödri Dániel), Vesztergom József (Horváth Dávid), Zsirai Dániel – Hipság István, Csombó Péter. Edző: Tóth Ferenc.

Nehéz mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat a kellemetlen stílusban futballozó Ugod ellen. A csereként pályára lépő Kallos Levente gyönyörű góllal ünnepelte 25. születésnapját.
Jók: Kalapács R., Szeleczky A., Kaufmann A., Pilka R., ill. Bakos , Zsirai D.

Tapolca–Úrkút 4:2 (3:1)
Tapolca, 100 néző. V.: Erdős.
Gól: ifj. Patus Imre (8, 13), Gelencsér Gyula (37), Tüske Marcell (84), illetve Korpos Tibor (26, 71).
Kiállítva: Zsigmond Gyula (3. p.).
Tapolca IAC VSE: Nagy István – Lukácsa Richárd, Balogh Gergely, Horváth Ádám, Tüske Dániel (Kulman György) – Tüske Marcell, Gelencsér Gyula (Orbán István), Major Dávid, Szabó Bálint (Horváth Gergő) – Barta László (Piskor Ádám), ifj. Patus Imre. Edző: Lajtai Roland.
Úrkút SK: Zsigmond Gyula – Varga Máté (Klespicz Dávid), Czaha Dániel, Pernesz Zoltán (Keller Tamás), Szalai Szabolcs – Márton Gábor, Pávlicz Péter, Imre Péter, Bujtor Balázs (Marics Gábor) – Korpos Tibor, Tróbert Attila (Pfaff Zsolt). Edző: Vágfalvi Norbert.

Jól kezdett a hazai csapat, formás támadás végén a kitörő Patus Imrét Zsigmond elütötte, tizenegyes és kiállítás. A büntetőt a sértett értékesítette. A 13. percben Patus ragyogó labdát kapott, amelyet elhúzott Marics mellett és a hálóba lőtt. 2:0. A vendég csapat nem adta fel, Korpos fejesével 2:1-re módosította az eredményt. A 37. percben Tüske Marcell beadását Gelencsér Gyula lőtte a jobb sarokba. Szünet után az Úrkút nagy erőket mozgósított, sikeresen, Korpos második fejes góljával szépített. Kitámadt a vendégcsapat s ez a gyors hazai csatároknak kedvezett. A tapolcaiak éltek a lehetőséggel és Tüske Marcell góljával bebiztosították a győzelmet.

Összességében a nagy akarással és jól játszó hazai együttes megérdemelt győzelmet aratott a végig emberhátrányban küzdő bajnokcsapat ellen. A furcsa felfogásban bíráskodó játékvezető ítéleteivel (11 sárga lap) végig borzolta a kilátogató nézők kedélyállapotát.
Jók: mindenki ill. senki.

Ismét a tabella élére álltak

Öskü–GySE 1:0 (1:0)
Öskü, 200 néző. V.: Piller. Gól: Lukács István.
Öskü: Bálint Zoltán – Hulka László, Lukács István, Szabó Zsolt, Szabó Gergely – Jakab László (Suba Csaba), Hulka Bence, Horváth Gergely, Bódis Richárd (Vaczula Zsolt), Balogh Ádám, Talián Krisztián. Edző: Fekete István. Gyulafirátót SE: Valler Balázs – Kungl Dávid, Végh Attila, Szűcs Gábor, Horváth Tamás (Véninger Tamás), Zömbik Dávid, Balta Gergely, Kiss Márton (Horváth Benjamin), Tímár Imre, Balta Norbert, Kovács Krisztián. Edző: Hertelendy Jenő.

Az első félidőben a hazai csapat kezdeményezett többet, meg is szerezte a vezetést. A második játékrészben átvette a játék irányítását a Rátót, a vendégek sok helyzetet dolgoztak ki, de a kapuba képtelenek voltak betalálni. A mérkőzés végén növelhette volna előnyét az Öskü, azonban kontrái sorban kimaradtak.

Sikerével ismét átvette a vezetést a tabellán az Öskü.

Fekete István: – Az első félidőben megérdemelten szereztünk vezetést. A folytatásban az eredmény tartására törekedtünk, ez is elég volt a sikerhez.

Hertelendy Jenő: – Ellentétes félidők, a második játékrész alapján győzelmet szalasztottunk el.

Jók: Lukács István, Szabó Gergely, Hulka Bence, Balogh Ádám, Horváth Gergely, ill. Tímár, Végh, Zömbik, Horváth Tamás.

A mérkőzésekről tudósítottak: Fischer Virág (Herend), Frang László (Tapolca), Sövényházi István (Öskü), Béday András (Balatonfűzfő), Pintér Csaba (Pétfürdő). Várpalotáról, Devecserről és Peremartonról nem érkezett tudósítás.

1. Öskü 11 8 2 1 26 - 8 26

2. Úrkút SK 11 7 2 2 33 - 17 23

3. Fűzfői AK 11 7 2 2 17 - 10 23

4. Gyulafirátót 11 6 1 4 20 - 19 19

5. Devecser 11 5 3 3 24 - 13 18

6. Péti MTE 11 5 3 3 29 - 19 18

7. Csetény 10 4 3 3 13 - 12 15

8. Alsóörs 11 4 2 5 13 - 25 14